Tesla zainwestowała w Bitcoiny. Opłaciło się bardziej, niż sprzedaż samochodów

Tesla zainwestowała w Bitcoiny. Opłaciło się bardziej, niż sprzedaż samochodów

Tesla wychodzi lepiej na kryptowalutach, niż na sprzedaży aut /fot. GettyImages
Tesla wychodzi lepiej na kryptowalutach, niż na sprzedaży aut /fot. GettyImages
Arkadiusz Stando
21.02.2021 13:50

Wartość Tesli wzrosła już o około miliard dolarów, po tym, jak firma zainwestowała 1,5 miliarda w Bitcoiny. Tak wynika z szacunków Wedbush Securities, podawanych przez Bloomberga.

Kryptowaluty okazały się strzałem w dziesiątkę, a przynajmniej na razie. Tesla zyskała o wiele więcej z samych Bitcoinów w ciągu ostatniego miesiąca, niż ze sprzedaży samochodów przez cały 2020 rok. Kurs Bitcoina nadal rośnie, a 20 lutego osiągnął nowy rekord. W szczytowym momencie jego wartość wynosiła 57533 dolarów. Tym samym, od momentu zakupu przez Teslę kryptowaluty, jej wartość poszła w górę o 48 procent.

"Na podstawie naszych obliczeń szacujemy, że Tesla osiągnęła do tej pory około 1 miliarda dolarów zysku w ciągu ostatniego miesiąca… Aby spojrzeć na to z perspektywy, Tesla jest na trajektorii, aby zarobić więcej na swoich inwestycjach w bitcoiny niż na zyskach ze sprzedaży swoich samochodów za cały 2020 rok" - czytamy w raporcie Wedbush Securities.

Zwolennicy kryptowalut wciąż spierają się ze sceptykami o zdominowanie narracji wokół kursu Bitcoina. Ci pierwsi nadal sądzą, że kryptowaluty to najbezpieczniejszy rodzaj aktyw. Sądzą, że są są odporne na ryzyko takie jak inflacja. Drudzy z kolei zauważają, że kurs Bitcoina jest bardzo niepewny i chwieje się jak na huśtawce.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (84)