Testowa wersja Windows 9 dostępna dla wszystkich już za kilka tygodni?

Testowa wersja Windows 9 dostępna dla wszystkich już za kilka tygodni?

Testowa wersja Windows 9 dostępna dla wszystkich już za kilka tygodni?
16.08.2014 13:33

Z najnowszych informacji opublikowanych przez Mary Jo Foley wynika, że testowa wersja Windows 9 pojawi się już pod koniec września lub na początku października tego roku i będzie dostępna za darmo dla wszystkich zainteresowanych.

Windows 8 nie został zbyt dobrze przyjęty przez wielu użytkowników, niektórzy zaczęli nazywać ten system drugą Vistą, a wciągu ostatnich lat, chyba żaden produkt Microsoftu nie miał aż tak złej opinii. Najnowszym okienkom najczęściej zarzuca się niespójność interfejsów oraz to, że Microsoft z desktopowego systemu operacyjnego chciał zrobić system na tablety. Użytkownicy laptopów oraz komputerów stacjonarnych dostali Modern UI – interfejs, którego obsługa na urządzeniu pozbawionym ekranu dotykowego nie jest zbyt komfortowa. Oczywiście ten system operacyjny, to nie tylko kafelki, posiada też sporo usprawnień względem poprzednika.

Obraz

Odpowiedzią na skargi użytkowników ma być Windows 9, w którym Microsoft wprowadzi wiele zmian mających na celu zwiększenie komfortu pracy na desktopach. Powróci Menu Start w nieco odświeżonym stylu, aplikacje Modern uruchamiane będą w okienkach na Pulpicie, zniknąć ma pasek Zaklęć, pojawią się wirtualne pulpity, a także dostaniemy znaną z Windows Phone 8.1, asystentkę Cortanę.

Znana autorka książek o Microsofcie, Mary Jo Foley, odpowiedzialna za wiele przecieków dotyczących produktów firmy z Redmond, informuje, że Windows 9 w wersji technology preview pojawi się już pod koniec września lub na początku października i będzie dostępny za darmo dla wszystkich zainteresowanych. W przypadku Ósemki dostaliśmy kilka wersji testowych i od wydania pierwszej - Developer Preview do oficjalnej premiery stabilnej wersji systemu minął ponad rok. Jednak w przypadku Windows 9 harmonogram prac wygląda inaczej i stabilną edycję powinniśmy zobaczyć szybciej.

Jeśli podane przez Mary Jo Foley informacje się potwierdzą, to oficjalna premiera stabilnej wersji nie powinna zostać opóźniona, więc system prawdopodobnie pojawi się wiosną 2015 roku. Natomiast jeśli już dzisiaj ktoś chce upodobnić starsze edycje systemu operacyjnego od Microsoftu do Windows 9 poprzez wprowadzenie wirtualnych pulpitów, to powinien przeczytać przygotowany przez nas artykuł.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (140)