Tetris jako kosmiczna epopeja? Powstaje film na motywach znanej gry logicznej

Strona głównaTetris jako kosmiczna epopeja? Powstaje film na motywach znanej gry logicznej
01.10.2014 12:04

Co łączy gry Mortal Kombat i Tetris? Larry Kasanoff, który w 1995 wypuścił na ekrany kin film na motywach znanej bijatyki, obraz w pewnych kręgach uważany za kultowy, a teraz na czele firmy Threshold Entertainment ma zamiar zdobyć Hollywood oraz świat pełnometrażowym dziełem opartym o układanie klocków o różnych kształtach w celu wypełnienia linii. Zapowiada ogromnego rozmachu produkcję z gatunku science-fiction.

bDUnyzcR
350126325954143689

Fenomenalny pomysł na ćwiczenie umysłu oraz zręczności ma już 30 lat, ale nawet jego ojcu nie śniło się chyba, że prosta w sumie gra posiada drugie, niezwykle głębokie dno. Tak bardzo w dodatku, iż na podstawie idei z niego zaczerpniętych ktoś jest w stanie napisać scenariusz do futurystycznej epopei o kosmicznych proporcjach. Tym, którym do głowy przychodzi teraz obraz nie Obcego wyskakującego z klatki piersiowej biednego pasażera Nostromo, a długiego klocka, uspokoić powinny słowa producenta, że znane kształty nie będą odgrywać tutaj roli pierwszoplanowej. Pewny rewolucyjnego podejścia do materii nie ma on zamiaru ograniczać się też tylko do kinówek. Jeżeli film odniesie sukces, wtedy otworem stanie świat — będą seriale, zabawki, lokalne parki rozrywki...

TETRIS - OFFICIAL TRAILER

To, co zobaczycie w Tetrisie to zaledwie czubek góry lodowej o międzygalaktycznym znaczeniu — zapewnia Larry. Znany w naszych stronach z ekranizacji gier Uwe Boll przycichł ostatnimi czasy, więc ktoś (niczym klocek w linii na dole ekranu) musiał zająć jego miejsce. Firma Kasanoffa ma na swoim koncie kilka filmów, do tego wbrew temu, co sugerowałoby jego nazwisko, wcale nie romansideł, bo skupiano się na projektach animowanych. Teraz cała para pójdzie w poważny obraz z aktorami, historią na najwyższym poziomie oraz efektami specjalnymi godnymi obecnych czasów.

Tetris - The Movie

Jeżeli kogoś zaskakują podobne informacje to zdecydowanie warto przypomnieć inne projekty, których ponoć nie da się przenieść na wielki ekran, a jednak są takie starania. Od lat mówi się o Asteroids, filmie z akcją w kosmosie oczywiście, na tle wielkiego konfliktu opowiadającym burzliwą historię dwóch braci. Klockowy, ale na nieco odmienny sposób, będzie też obraz na motywach Minecrafta. Na bazie Temple Run, hitu na urządzenia przenośne, szykowana zaś jest wysokobudżetowe dzieło przygodowe.

bDUnyzcT

Filmiki zamieszczone powyżej to fanowskie produkcje. Na zwiastun Tetrisa poczekamy.

Udostępnij:
bDUnyzdP