Thinkpad X1 Carbon 8 generacji. Ultrabook, który zniesie wszystko

Thinkpad X1 Carbon 8 generacji. Ultrabook, który zniesie wszystko

Thinkpad X1 Carbon 8 generacji. Ultrabook, który zniesie wszystko
Redakcja
15.12.2020 12:01, aktualizacja: 21.12.2020 15:22

Najnowszy ultrabook od Lenovo nie wygląda na urządzenie pancerne i niezniszczalne. A taki właśnie jest! Do tego oferuje najnowsze rozwiązania w dziedzinie komponentów i układów oraz zaawansowanych systemów zabezpieczeń.

Obraz

Thinkpad X1 Carbon 8 generacji to ultrabook zaprojektowany dla Świętego Mikołaja. Między innymi oczywiście. Naczelny dostawca świątecznych prezentów byłby nim zachwycony. To już nie te czasy, gdy trzeba było obsłużyć tylko kilka milionów klientów, czekających na podarki pod choinką. Nie da się już nauczyć listy osób do obdarowania na pamięć. Doręczanie upominków dla miliardów osób wymaga porządnej bazy danych, a do tego potrzebny jest komputer. Komputer mocny, ale jednocześnie lekki i poręczny, który można zabrać ze sobą wszędzie.

Sprzęt nie do zdarciaA nowy ultrabook od Lenovo można właśnie zabrać w dowolne miejsce. Nie nadaje się w zasadzie tylko do nurkowania głębinowego, bo choć jego szczelna konstrukcja jest odporna na zachlapania i zalania, to po konkretnym zanurzeniu ulegnie ciśnieniu słupa H2O.

Obraz

Zaawansowana konstrukcja, bazująca na splotach włókna węglowego o wysokiej wytrzymałości, nadających Thinkpad X1 Carbon unikalny wygląd, poradzi sobie z każdym wyzwaniem. Święty Mikołaj ma sporo doręczeń w zimowej scenerii a sam przecież mieszka za kołem arktycznym. Nie szkodzi. Dostawa na pustynię? Żaden problem. Prezent dla astronautów na orbicie? Trudno dotrzeć, ale i tam, w stanie nieważkości cudeńko Lenovo będzie działać bez najmniejszego problemu.

Thinkpad X1 Carbon 8 generacji można nawet zabrać ze sobą na ekstremalne „podróże” w dół kominów. Czternaście cali przekątnej, piętnaście milimetrów grubości, nieco ponad kilogram wagi. Zmieści się. I nie trzeba drżeć, że spadnie. Włókno węglowe jest twarde i wyjątkowo odporne na wstrząsy, a ultrabook spełnia rygorystyczne normy militarne i zaliczył setki rund specjalistycznych testów. Będzie śmiało wszędzie towarzyszył swemu posiadaczowi niezależnie od tego, czy będzie to Święty Mikołaj czy też każdy z nas. Nawet jeśli zechcemy poddać urządzenie ekstremalnym próbom.

Wyśrubowany poziom zabezpieczeńNowy Thinkpad X1 Carbon 8 generacji jest chroniony nie tylko przez zagrożeniami zewnętrznymi. Kompleksowy system ThinkShield wspomaga także obronę cyfrową. Jednym z jego komponentów jest układ Trusted Platform Module, który we współdziałaniu z wbudowanymi zabezpieczeniami Windows 10 szyfruje dane, a system uwierzytelniania FIDO oraz zaawansowany skaner linii papilarnych zapewniają bezpieczne klucze nie tylko do tych danych, ale ogólnie do całego systemu. Jest też oczywiście klucz jak najbardziej fizyczny w postaci gniazda na blokadę Kensingtona, która chroni ultrabooka przed kradzieżą.

Obraz

Tym osobom, którym zależy na szczególnym bezpieczeństwie, zwłaszcza przed oczami niepożądanych obserwatorów, Thinkpad X1 Carbon 8 generacji oferuje jeszcze więcej inteligentnych rozwiązań. Najprostszym z nich jest fizyczna przesłona kamery ThinkShutter. Opcjonalny PrivacyGuard zmienia też kąty widzenia panelu wyświetlacza, co sprawia, że patrzący z boku dostrzeże tylko czarny ekran. Dodatkowy PrivateAlert wykorzystujący kamerę podczerwieni ostrzeże także przed kimś, kto chciałby zajrzeć nam przez ramię.

Najlepsze podzespołyLenovo Thinkpad X1 Carbon 8 generacji to produkt z najwyższej półki. I odzwierciedlają to wykorzystane przez producenta komponenty sprzętowe. Jednym z najważniejszych dla takiego mobilnego urządzenia jest oczywiście bateria. Zastosowane tutaj rozwiązanie o pojemności 51 Wh pozwala korzystać z laptopa przez kilkanaście godzin bez dodatkowego zasilania. To fantastyczny wynik, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że dzięki technologii RapidCharge można załadować akumulator do 80% w niecałą godzinę!

Sercem karbonowego ultrabooka jest potężny sześciordzeniowy procesor Intel i7 10. generacji. Współpracuje z nim do 16 GB pamięci operacyjnej oraz bardzo szybki dysk SSD. Thinkpad X1 Carbon uruchamia się dosłownie w sekundę, a już po drugiej można mieć otwartą przeglądarkę i korzystać z internetu. Łączność z tym ostatnim zapewnia nie tylko moduł obsługujący najnowszy protokół Wi-Fi 6, ale też opcjonalna karta LTE WWAN, dzięki której można korzystać bezpośrednio z sieci komórkowej. Z innymi urządzeniami z kolei można się komunikować albo za pomocą szybkich portów USB 3.1, albo poprzez USB-C z ekspresowej magistrali Thunderbolt 3.

Obraz

Blask luksusuPoszczególne konfiguracje Thinkpad X1 Carbon 8 generacji od Lenovo oferują aż pięć różnych rodzajów wyświetlaczy. Trzy z nich obsługują standardową rozdzielczość FHD, przy czym dwa z nich oferują również interfejs dotykowy a trzeci charakteryzuje się optymalizacją pod kątem poboru mocy. Dwa pozostałe to dokładniejszy WQHD oraz ostry jak brzytwa wyświetlacz 4K Dolby Vision HDR400. W przypadku tego ostatniego pojedynczych pikseli trzeba by szukać pod mikroskopem. Obrazowi wysokiej rozdzielczości towarzyszy fantastyczny dźwięk w wysokim standardzie Dolby Atmos. Węglowy ultrabook wychwyci także wszystkie szmery z całego pomieszczenia dzięki aż czterem czułym mikrofonom dookólnym.

Każdy element, czy to sprzętowy, czy też konstrukcyjny nowego Thinkpad X1 Carbon 8 generacji to najwyższa jakość i precyzja wykonania. Ten ultrabook nie tylko doskonale wygląda, ale też doskonale działa. Zapewniany przez niego poziom ochrony przed wszystkimi zagrożeniami jest nieporównywalny w całej klasie tych urządzeń. Jeśli szukamy absolutnie wyjątkowego prezentu, to trudno znaleźć coś bardziej odpowiedniego. Lenovo podnosi poprzeczkę i oferuje to, co najlepsze. Reszta należy do nas (lub Świętego Mikołaja).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)