ThinktankCyfrowy.pl – mrzonki czy szansa na cyfryzację polskiej gospodarki?

ThinktankCyfrowy.pl – mrzonki czy szansa na cyfryzację polskiej gospodarki?

ThinktankCyfrowy.pl – mrzonki czy szansa na cyfryzację polskiej gospodarki?
13.07.2015 16:08, aktualizacja: 13.07.2015 20:59

Microsoft, Poczta Polska czy Facebook to firmy stojące za inicjatywą ThinktankCyfrowy.pl. Dziś rozpoczęła się jej działalność, której misją jest między innymi wsparcie polskiej gospodarki poprzez cyfryzację i adaptację w polskich warunkach innowacji. Cel wydaje się szczytny, jednak na ile nowy think tank ma szansę na sukces swoich postulatów?

Model działalności think tanku nie odbiega szczególnie od innych organizacji o podobnym profilu. Jak można dowiedzieć się ze strony internetowej przedsięwzięcia, podstawowymi celami realizowanymi w ramach działalności będzie nawiązywanie dialogu pomiędzy polskimi oddziałami firm działających w branży IT a przedstawicielami władzy:

Łącząc spółki i instytucje o zróżnicowanym profilu, ThinktankCyfrowy.PL ma na celu wspierać rozwój innowacyjnych rozwiązań cyfrowych we wszystkich branżach polskiej gospodarki, czyniąc je bardziej efektywne i przykładając się tym samym do wspierania Polskiego PKB.

Szczegółowy plan działania nie jest jak dotąd znany, mowa raczej o statutowych ogólnikach, co nieszczególnie napawa optymizmem. Niemniej nadzieję na skuteczność ThinktankuCyfrowego.pl jest zaangażowanie korporacji o ugruntowanej na polskim i światowym rynku pozycji, jak choćby wspomniany Microsoft czy Facebook. Kwestia adaptowania innowacji technicznych jest nad Wisłą niekiedy mocno problematyczna, co wynika także z nieaktualnych w wielu aspektach regulacji prawnych.

Z wypowiedzi samych zainteresowanych wynika, że ich początkowym priorytetem będzie postulowanie stworzenia w Polsce warunków prawnych, które nie tylko zachęcą inwestorów z branży IT z całego świata do inwestycji, ale także znacznie ułatwią procedury wdrażania innowacji. W dniu rozpoczęcia działalności think tanku jego cele statutowe brzmią jak świetlane idee. O tym, czy kiedykolwiek rzeczywiście wpłynie ona na polskie realia gospodarcze i przyśpieszy proces cyfryzacji, przekonamy się wkrótce.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)