ThinktankCyfrowy.pl – mrzonki czy szansa na cyfryzację polskiej gospodarki?

ThinktankCyfrowy.pl – mrzonki czy szansa na cyfryzację polskiej gospodarki?

13.07.2015 16:08, aktual.: 13.07.2015 20:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft, Poczta Polska czy Facebook to firmy stojące za inicjatywą ThinktankCyfrowy.pl. Dziś rozpoczęła się jej działalność, której misją jest między innymi wsparcie polskiej gospodarki poprzez cyfryzację i adaptację w polskich warunkach innowacji. Cel wydaje się szczytny, jednak na ile nowy think tank ma szansę na sukces swoich postulatów?

Model działalności think tanku nie odbiega szczególnie od innych organizacji o podobnym profilu. Jak można dowiedzieć się ze strony internetowej przedsięwzięcia, podstawowymi celami realizowanymi w ramach działalności będzie nawiązywanie dialogu pomiędzy polskimi oddziałami firm działających w branży IT a przedstawicielami władzy:

Łącząc spółki i instytucje o zróżnicowanym profilu, ThinktankCyfrowy.PL ma na celu wspierać rozwój innowacyjnych rozwiązań cyfrowych we wszystkich branżach polskiej gospodarki, czyniąc je bardziej efektywne i przykładając się tym samym do wspierania Polskiego PKB.

Szczegółowy plan działania nie jest jak dotąd znany, mowa raczej o statutowych ogólnikach, co nieszczególnie napawa optymizmem. Niemniej nadzieję na skuteczność ThinktankuCyfrowego.pl jest zaangażowanie korporacji o ugruntowanej na polskim i światowym rynku pozycji, jak choćby wspomniany Microsoft czy Facebook. Kwestia adaptowania innowacji technicznych jest nad Wisłą niekiedy mocno problematyczna, co wynika także z nieaktualnych w wielu aspektach regulacji prawnych.

Z wypowiedzi samych zainteresowanych wynika, że ich początkowym priorytetem będzie postulowanie stworzenia w Polsce warunków prawnych, które nie tylko zachęcą inwestorów z branży IT z całego świata do inwestycji, ale także znacznie ułatwią procedury wdrażania innowacji. W dniu rozpoczęcia działalności think tanku jego cele statutowe brzmią jak świetlane idee. O tym, czy kiedykolwiek rzeczywiście wpłynie ona na polskie realia gospodarcze i przyśpieszy proces cyfryzacji, przekonamy się wkrótce.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)