To już finał: Windows 10 build 16299.15 wygląda na RTM Fall Creators Update

To już finał: Windows 10 build 16299.15 wygląda na RTM Fall Creators Update

03.10.2017 18:01, aktual.: 03.10.2017 18:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzisiaj w szybkim pierścieniu aktualizacji programu WindowsInsider pojawił build 16299.15. Nie przynosi żadnych zmian, jedyniekilka pomniejszychpoprawek, nie byłoby w zasadzie więc o czym wspominać, gdybynie jedna kwestia. Wygląda na to, że to ostatni build z cykludeweloperskiego Redstone 3, czyli w praktyce oficjalny Release ToManufacturing systemu Windows 10 Fall Creators Update.

Trzeba podkreślić, że Microsoft oficjalnie nie potwierdziłstatusu tego buildu, choć wcześniej zapowiadał, że Insiderzy będąjako pierwsi wiedzieć, że RTM jest gotowy. Wszystko jednak pasuje –otóż ogłaszając build w kanale Fast Ring, poinformowano, że16299.15 zostanie poddany testom obsługi przez mechanizm CumulativeUpdates w Windows Update.

Hey #WindowsInsiders, we have released Build 16299.15 to the Fast ring tonight: https://t.co/ZnsVsQ7BqO

— Dona Sarkar (@donasarkar) 3 października 2017Dodatkowo Brandon LeBlanc, starszy menedżer Microsoftu przyznał,że 16299.15 niczym się nie różni od wydanego w zeszłym tygodniubuildu 16299, za wyjątkiem usunięcia z pulpitu znaku wodnego,towarzyszącego testowym kompilacjom.

See Dona's tweet. It's essentially the same build of 16299 we released last week except its been revised to 16299.15 w/ no watermark.

— Brandon is #UghZac (@brandonleblanc) 3 października 2017Wydanie dzisiaj wersji RTM nowej wersji Windowsa byłoby więc jaknajbardziej na czas. Dokładnie za dwa tygodnie, 17 październikaplanowana jest oficjalna premiera kolejnego Windowsa 10. Build16299.15, który podobno jest już dostarczany do producentówsprzętu, osiągnął wystarczający poziom stabilności iniezawodności, by wykorzystać go jako OEM-owy system dopreinstalacji na komputerach. W razie potrzeby – wykrycia usterekna ostatniej prostej – dwa tygodnie powinno wystarczyć naprzygotowanie i dostarczenie łatek, już przez Windows Update.

Uczestnicy programu Windows Insider, którzy zmęczyli siętestami nowych wersji systemu, mogą więc bezpiecznie zrezygnować zdalszych testów, pozostając przy ostatniej dostarczonej im wersjisystemu. Będzie ona otrzymywała poprawki i aktualizacje tak samo,jak każda inna wersja „dziesiątki” (poza tym specjalnymwypadkiem z wydaniem Anniversary Update na stare procesoryAtom).

A co z tymi, którzy chcą pozostać Insiderami w dalszym ciągu?Teraz, gdy rozwój Fall Creators Update jest już zakończony,Microsoft będzie chciał przenieść pozostałych uczestników FastRing do gałęzi Redstone 4. Obecnie buildy z tej gałęzi,zaczynające się już od cyfr17, oferowane są tym, którzy skorzystali z opcji Skip Ahead.

W ciągu najbliższych tygodni należy spodziewać się, że SkipAhead po prostu zniknie. Ci którzy otrzymują buildy Redstone 4 będąoczywiście dostawać je dalej. Niespodzianka może czekać tych zFast Ringu, którzy pozostali do końca przy Redstone 3 – dostanądo testów całą gamę nowych funkcji, których stabilności niktnie obiecuje.

Jeśli chcą uniknąć tego losu, najbezpieczniej będzieprzełączyć się na pierścień Releasepreview, który daje wczesny dostęp do łatek i poprawekaktualnych wersji systemu, dostarczając nowe funkcje jeszczepóźniej, niż pierścień Slow.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (85)