TomTom dołączył do Fundacji Autoware

TomTom dołączył do Fundacji Autoware

fot. Materiały Prasowe TomTom
fot. Materiały Prasowe TomTom
Redakcja
20.01.2021 08:34, aktualizacja: 06.03.2024 22:06

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś przystąpienie do Fundacji Autoware (ang. Autoware Foundation). Jest ona organizacją non-profit wspierającą projekty open-source, które przyspieszają rozwój technologii wspomagających jazdę autonomiczną.

Firma TomTom będzie wspierać Fundację Autoware, tworząc gotowy interfejs open-source do TomTom AutoStream. Pozwoli to użytkownikom i twórcom oprogramowania Autoware na skalowanie swoich aplikacji poprzez dostęp do globalnego zasięgu map wysokiej rozdzielczości firmy TomTom. AutoStream to innowacyjna usługa dostarczania map, która przesyła je do samochodu w czasie rzeczywistym, dzięki czemu automatyczne pojazdy mogą jeździć z najbardziej aktualną wersją mapy.

„Autoware jest prawdziwym liderem w dziedzinie dostarczania oprogramowania typu open-source dla jazdy autonomicznej,” powiedział Willem Strijbosch, Head of Autonomous Driving w TomTom. „Dołączenie do Fundacji Autoware umożliwi firmie TomTom dostęp do sieci światowych liderów w dziedzinie zautomatyzowanej jazdy oraz, co najważniejsze, zapewni platformę do dalszego testowania i promowania systemu AutoStream i innych komponentów automatycznej mapy drogowej”.

Jako członek premium, TomTom będzie zasiadał w komitecie Fundacji Autoware i będzie miał wpływ na opracowywanie strategii jej działalności.„Cieszymy się, że możemy powitać firmę TomTom w Fundacji Autoware. Dzięki takiemu partnerowi, z wiedzą i możliwościami w zakresie tworzenia oraz utrzymywania skalowalnych globalnie map wysokiej rozdzielczości, będziemy mogli dalej rozwijać i wdrażać oprogramowania Autoware na całym świecie", powiedział Shinpei Kato, członek Rady Dyrektorów w Fundacji Autoware.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)