TomTom pokazał autonomiczny pojazd. Pomoże testować technologię mapowania

TomTom pokazał autonomiczny pojazd. Pomoże testować technologię mapowania

TomTom zaprezentował nowy pojazd autonomiczny, fot. materiały prasowe
TomTom zaprezentował nowy pojazd autonomiczny, fot. materiały prasowe
Redakcja
06.09.2019 16:45

TomTom rozpoczął testy nowego pojazdu autonomicznego. Ten zindywidualizowany samochód został stworzony, by testować, a docelowo ulepszyć rozwiązania dla autonomicznej jazdy dostarczanych przez TomTom.

Willem Strijbosch, Head of Autonomous Driving w TomTom, powiedział: „Posiadanie własnego pojazdu autonomicznego jest kluczową przewagą, jeśli chodzi o rozwój technologii wymaganej do tworzenia bezpiecznej i komfortowej jazdy autonomicznej. Możemy stale testować naszą technologię mapowania na drogach, uzyskiwać wysokiej jakości dane na temat jej działania w wielu okolicznościach i od razu włączyć ją do naszego procesu tworzenia map opartego na sztucznej inteligencji”.

W nowym pojeździe wbudowano osiem skanerów laserowych, kamery stereo i sześć radarów. Ten obszerny zestaw umożliwia testowanie różnych konfiguracji czujników. Zapewniają one 360-stopniowy widok otoczenia pojazdu, a dane z tych czujników są przetwarzane i porównywane z mapą HD TomTom, dzięki czemu pojazd może się dokładnie zlokalizować.

Obraz

Mapa HD TomTom jest bardzo dokładnym i wysoce precyzyjnym obrazem drogi, w tym modeli pasów ruchu, geometrii pasa ruchu i znaków drogowych, z dokładnością do kilku centymetrów. Umożliwia ona zautomatyzowanym pojazdom precyzyjne zlokalizowanie się na drodze, zbudowanie szczegółowego modelu otaczającego środowiska, współpracując z czujnikami pojazdu oraz zaplanowanie trasy do destynacji.

Niedawno TomTom ogłosił, że zawarł umowy z wieloma globalnymi producentami samochodów, aby dostarczyć mapę o wysokiej rozdzielczości, która obejmuje Europę, Stany Zjednoczone i Azję, zapewniając sobie tym samym pozycję lidera na rynku mapowania w jakości HD.

Strijbosch dodał: „Już teraz jesteśmy naturalnym wyborem dla producentów samochodów, którzy chcą wdrożyć zautomatyzowane systemy kierowania pojazdami na skalę światową. Teraz, gdy możemy działać jeszcze szybciej w dziedzinie badań i rozwoju produktów, jeszcze bardziej podnosimy jakość naszej oferty”.

Odwiedzający Targi IAA we Frankfurcie mogą zobaczyć technologię, która zasila pojazd na stoisku TomTom: Hala 8, stoisko C39. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)