TomTom rozpoczął testy nowego pojazdu autonomicznego. Ten zindywidualizowany samochód został stworzony, by testować, a docelowo ulepszyć rozwiązania dla autonomicznej jazdy dostarczanych przez TomTom.

bESotIaJ

Willem Strijbosch, Head of Autonomous Driving w TomTom, powiedział: „Posiadanie własnego pojazdu autonomicznego jest kluczową przewagą, jeśli chodzi o rozwój technologii wymaganej do tworzenia bezpiecznej i komfortowej jazdy autonomicznej. Możemy stale testować naszą technologię mapowania na drogach, uzyskiwać wysokiej jakości dane na temat jej działania w wielu okolicznościach i od razu włączyć ją do naszego procesu tworzenia map opartego na sztucznej inteligencji”.

W nowym pojeździe wbudowano osiem skanerów laserowych, kamery stereo i sześć radarów. Ten obszerny zestaw umożliwia testowanie różnych konfiguracji czujników. Zapewniają one 360-stopniowy widok otoczenia pojazdu, a dane z tych czujników są przetwarzane i porównywane z mapą HD TomTom, dzięki czemu pojazd może się dokładnie zlokalizować.

350267576305412033

Mapa HD TomTom jest bardzo dokładnym i wysoce precyzyjnym obrazem drogi, w tym modeli pasów ruchu, geometrii pasa ruchu i znaków drogowych, z dokładnością do kilku centymetrów. Umożliwia ona zautomatyzowanym pojazdom precyzyjne zlokalizowanie się na drodze, zbudowanie szczegółowego modelu otaczającego środowiska, współpracując z czujnikami pojazdu oraz zaplanowanie trasy do destynacji.

bESotIaL

Niedawno TomTom ogłosił, że zawarł umowy z wieloma globalnymi producentami samochodów, aby dostarczyć mapę o wysokiej rozdzielczości, która obejmuje Europę, Stany Zjednoczone i Azję, zapewniając sobie tym samym pozycję lidera na rynku mapowania w jakości HD.

Strijbosch dodał: „Już teraz jesteśmy naturalnym wyborem dla producentów samochodów, którzy chcą wdrożyć zautomatyzowane systemy kierowania pojazdami na skalę światową. Teraz, gdy możemy działać jeszcze szybciej w dziedzinie badań i rozwoju produktów, jeszcze bardziej podnosimy jakość naszej oferty”.

Odwiedzający Targi IAA we Frankfurcie mogą zobaczyć technologię, która zasila pojazd na stoisku TomTom: Hala 8, stoisko C39. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (0)
bESotIbH