TOP 10 najchętniej kupowanych smartfonów w pierwszym półroczu 2019

(fot. Shutterstock.com)
(fot. Shutterstock.com)
Piotr Urbaniak

09.09.2019 15:37, aktual.: 09.09.2019 20:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Smartfony klasy wyższej nie należą do liderów sprzedaży. Chyba że są iPhone'em. To schemat obowiązujący od lat. Jak się okazuje, powtarza się również w czasach, gdy Apple notuje zmniejszone przychody i jest powszechnie krytykowane.

Analitycy z firmy IHS Markit przygotowali zestawienie 10 najchętniej wybieranych smartfonów w pierwszym półroczu 2019 roku. Ranking wręcz zdominował iPhone XR.

Na całym świecie dostarczono aż 26,9 mln egzemplarzy budżetowego iPhone'a, w odniesieniu do 13,4 mln drugiego w stawce Galaxy A10 i 12 mln trzeciego Galaxy A50. Urządzeniu Apple'a nie przeszkodziła znacznie wyższa cena, która wynosi 749 dol., podczas gdy wspomniane samsungi kosztują, odpowiednio, około 200 i 300 dol. Zresztą, tak samo jak relatywnie kiepski stosunek możliwości do ceny.

Przypomnijmy, iPhone XR może pochwalić się takimi smaczkami jak wyświetlacz LCD o rozdzielczości zaledwie 1792 x 828 pikseli i tylko jeden tylny aparat fotograficzny. Jest zarazem dość toporny pod względem stylistycznym, patrząc na grube obramowanie.

Obraz

Mimo wszystko, jak widać, magia logo i iOS zrobiły swoje. Co ciekawe, w pierwszej dziesiątce mieszczą się jeszcze dwa iPhone'y, 8 oraz XS Max. Ten pierwszy, choć wydany jeszcze w 2017 roku, wciąż cechuje się zaskakująco dużą popularnością. Zajął czwarte miejsce, notując 10,3 mln dostarczonych sztuk.

Podstawowa prawidłowość się nie zmienia: hi-end to dominacja Apple'a, a pozostali wiodący producenci, tacy jak Samsung, Xiaomi czy Oppo, muszą budować zyski w oparciu o niższą półkę.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)