TP-Link Archer C4000: wydajny router w sam raz do oglądania filmów 4K na kilku odbiornikach

TP‑Link Archer C4000: wydajny router w sam raz do oglądania filmów 4K na kilku odbiornikach

TP-Link Archer C4000: wydajny router w sam raz do oglądania filmów 4K na kilku odbiornikach
Redakcja
28.08.2018 22:50

TP-Link zwraca uwagę na jeden z nowszych produktów w swojej ofercie, przypominając, że ma do zaoferowania także router dla zaawansowanych i wymagających użytkowników: model Archer C4000. Jak sugeruje producent, urządzenie ma się świetnie spisać we wszystkich zastosowaniach współczesnego gospodarstwa, na czele z internetowymi grami oraz strumieniowaniem filmów w wysokiej rozdzielczości na kilku odbiornikach jednocześnie. Jak sugeruje nazwa, router oferuje łączną teoretyczną przepustowość sięgającą 4000 Mb/s i wyposażono go w 6 anten, które mają pomóc zadbać o dobry zasięg.

Opisywany router jest urządzeniem trzypasmowym, wykorzystującym MU-MIMO. Oferuje transmisję do 750 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz po 1625 Mb/s na każdym z dwóch obsługiwanych pasm 5 GHz. Wśród zastosowanych technologii znalazła się między innymi funkcja Beamforming, która zwiększa siłę sygnału wysyłanego w kierunku urządzeń najbardziej go potrzebujących. Poza tym znalazło się tu miejsce dla czterech gigabitowych portów LAN i jednego gigabitowego WAN. Dostępna jest również agregacja łączy, z czego mogą skorzystać zaawansowane urządzenia NAS posiadające więcej niż jeden port Ethernet.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Za wydajność odpowiada 64-bitowy procesor z czterema rdzeniami taktowanymi zegarem do 1,8 GHz. Jak informuje TP-Link, główny procesor wspierany jest przez trzy dodatkowe, dzięki czemu prędkość transmisji danych ma zawsze pozostawać na wysokim poziomie (zapewne bez względu na liczbę podłączonych klientów).

Na uwagę zasługują również funkcje oprogramowania. Producent chwali między innymi możliwość zarządzania pasmami, które mogą być przydzielane zależnie od urządzeń i usług, także automatycznie zależnie od możliwości klienta. Router chroniony jest przez antywirus autorstwa TrendMicro, który ma zabezpieczać domową sieć przed cyberatakami, zaś wbudowana kontrola rodzicielska pozwoli odciąć najmłodszych użytkowników od niebezpiecznych treści pochodzących z internetu. Urządzenie z pewnością nie należy do najtańszych (można je kupić za ponad tysiąc złotych), ale znajduje się w czołówce oferty TP-Linka, więc powinno sprostać wymaganiom większości wymagających użytkowników.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)