TP-Link Archer T3U oraz Archer T2U Nano – nowe kompaktowe karty sieciowe

TP‑Link Archer T3U oraz Archer T2U Nano – nowe kompaktowe karty sieciowe

TP-Link Archer T3U oraz Archer T2U Nano – nowe kompaktowe karty sieciowe
Redakcja
18.03.2019 16:40

TP-Link wprowadza na rynek nowe modele kart sieciowych. Tym razem mowa o niewielkich urządzeniach, o których po wpięciu do komputera przez złącze USB można łatwo zapomnieć. Szybsza z dwóch kart oferuje prędkość transmisji przekraczającą 1300 Mb/s.

Miniaturowe karty sieciowe Archer T3U i Archer T2U Nano z interfejsem USB to świetny, prosty i wygodny sposób na bezprzewodowy dostęp do Internetu. Obie karty są dwuzakresowe i pozwalają na modernizację sieci do standardu 802.11ac. T2U Nano oferuje sumaryczne prędkości do 600Mb/s w dwóch pasmach, a Archer T3U do 1300Mb/s.

Karta Archer T2U Nano wyróżnia się miniaturowymi gabarytami (15x7x18,6 mm), które umożliwiają bezproblemową instalację w dowolnie usytuowanym porcie USB. Atutem tak niewielkiej konstrukcji jest to, że nie blokuje ona sąsiednich portów, do których można podłączyć inne urządzenia wymagające połączenia przez USB. T2U jest tak mała, że można pozostawić ją także w trakcie transportu laptopa, bez ryzyka, że ulegnie uszkodzeniu lub wypięciu.

Archer T3U.
Archer T3U.

Dzięki technologii 256QAM karta sieciowa Archer T2U pozwala na uzyskanie wydajnych połączeń bezprzewodowych. Urządzenie oferuje prędkość 433Mb/s w paśmie 5GHz w standardzie 802.11ac, idealną do strumieniowania wideo w jakości HD oraz do gier online wrażliwych na opóźnienia. W przypadku połączenia ze starszym routerem, pracującym jedynie w paśmie 2.4GHz, karta pozwala na transfery z prędkością do 200Mb/s. Archer T2U Nano obsługuje funkcję roamingu Wi-Fi, dzięki czemu przy przenoszeniu laptopa urządzenie automatycznie łączy się z optymalną siecią, bez przerwy w dostępie do Internetu. Kieszonkowy Archer T2U Nano jest niewątpliwie idealnym wyborem dla osób, które chcą cieszyć się pełną mobilnością.

Druga nowość w ofercie TP-Link, karta Archer T3U, ma niewielkie rozmiary i jest cieńsza od standardowej karty sieciowej. Polecana jest szczególnie osobom, które często podróżują i potrzebują praktycznych rozwiązań - można zabrać ją wszędzie i pasuje do każdego portu USB.

Archer T2U Nano.
Archer T2U Nano.

Archer T3U pracuje w standardzie AC1300 – z prędkością do 400Mb/s w paśmie 2,4GHz oraz do 876Mb/s w 5GHz. Szybki port USB 3.0 gwarantuje pełne wykorzystanie możliwości karty. Standardy USB 3.0 oraz Wi-Fi 802.11ac sprawia także, że Archer T3U jest idealnym wyborem do strumieniowania wideo w jakości HD, gier online czy pobierania dużych plików. Dzięki zastosowaniu technologii MU-MIMO Archer T3U może wytworzyć jednocześnie dwa strumienie danych, co w przypadku pracy z kompatybilnym routerem MU-MIMO, przekłada się na większą przepustowość i wydajność całej sieci.

Obie nowości w ofercie TP-Link są kompatybilne z systemami Windows i Mac OS, a ich konfiguracja jest niezwykle prosta.

Więcej informacji na temat Archer T3U oraz Archer T2U Nano dostępnych jest na stronie internetowej.

Produkty objęte są 36-miesięczną gwarancją.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)