TP-Link Tapo P100: inteligentne gniazdko z Wi-Fi za 60 złotych

TP-Link Tapo P100: inteligentne gniazdko z Wi-Fi za 60 złotych

TP-Link stworzył nowe gniazdko z Wi-Fi, fot. Pexels
TP-Link stworzył nowe gniazdko z Wi-Fi, fot. Pexels
Redakcja
04.02.2020 14:45, aktualizacja: 04.02.2020 16:03

TP-Link wprowadza na rynek nowe inteligentne gniazdko. Model Tapo P100 jest niewielki i do działania wykorzystuje oczywiście Wi-Fi.

TP-Link rozbudowuje serię urządzeń Tapo o inteligentne gniazdko P100, które sprawi, że Twój dom stanie się bardziej smart. Za jego pośrednictwem można zarządzać podłączonym do niego sprzętem elektronicznym. To doskonała metoda na to by, będąc z dala od domu, uniknąć zmartwień o pozostawione włączone światło, rozgrzane żelazko czy nieprzykręcony na czas nieobecności grzejnik.

350325271775432084

Tapo P100 pozwala na tworzenie harmonogramów, dzięki którym o konkretnej godzinie automatycznie włączy lub wyłączy podłączone do niego urządzenia np. wentylator w kuchni, klimatyzator czy światło w akwarium. Takie rozwiązanie nie tylko pozwala oszczędzić energię elektryczną, ale także podnosi komfort wszystkich domowników. Kolejny przydatny tryb to programator czasowy, dzięki któremu możemy ustawić odliczanie czasu pracy podłączonej elektroniki np. automatycznie wyłączyć toster po dwóch minutach.

Tapo P100 może służyć także jako sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnymi złodziejami. Pracujące w trybie zdalnym gniazdko automatycznie włącza i wyłącza światło o różnych porach, skutecznie maskując nieobecność domowników.

350325271775628692

Instalacja i zarządzanie gniazdkiem jest niezwykle proste. Wystarczy pobrać darmową aplikację – TP-Link Tapo, by mieć wszystko pod kontrolą. Urządzeniem można również sterować głosem za pośrednictwem Asystenta Google lub Amazon Alexa. Do komunikacji z Tapo P100 nie jest wymagany żaden dodatkowy kontroler czy sterownik, urządzenie komunikuje się wykorzystując domową sieć WiFi.

Smart Plug Tapo P100 ma kompaktową obudowę, zajmuje mało przestrzeni i nie utrudnia dostępu do sąsiednich gniazdek. Więcej informacji na temat Tapo P100 dostępnych jest na stronie internetowej. Produkt jest już dostępny w sprzedaży w cenie około 60 zł i został objęty jest 24-miesięczną gwarancją.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)