Transcend ESD350C – przenośny dysk USB‑C z odczytem do 1050 MB/s

Transcend ESD350C, fot. materiały prasowe
Transcend ESD350C, fot. materiały prasowe
Redakcja

26.05.2019 20:17

Transcend EESD350 to nowy zewnętrzny dysk wyposażony w gniazdo USB-C oraz występujący w trzech pojemnościach. Maksymalny transfer podczas odczytu przekracza 1 GB/s, dzięki czemu przenoszenie nawet dużych plików nie powinno być kłopotliwe.

Firma TRANSCEND prezentuje nowy zewnętrzny dysk SSD ESD350C korzystający z interfejsu USB 3.1 typu C. Dysk cechuje prędkość odczytu na poziomie 1 050 MB/s oraz zapisu do 950 MB/s. Przeznaczony jest dla użytkowników, którzy potrzebują wydajnego, ale też dobrze prezentującego się nośnika na czas podróży czy pracy na urządzeniach przenośnych.

Umieszczony w urządzeniu dysk SSD PCIe zapewnia prędkość odczytu do 1 050 MB/s oraz zapisu do 950 MB/s. Poprzez wykorzystanie w nośniku kości 3D NAND TLC otrzymujemy dłuższą żywotność dysku niż w modelach opartych na tradycyjnie stosowanych kościach 2D NAND.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dysk wyróżnia się wyglądem i wytrzymałością za sprawą gumowego etui w kolorze morskim (navy blue). Antypoślizgowy materiał pomaga uchronić dysk przed uszkodzeniami zewnętrznymi i zabrudzeniami. Porównywalny do wielkości dłoni dysk z łatwością zmieści się do kieszeni czy torebki. Razem z dyskiem otrzymujemy dwa kable o końcówkach USB typu C do USB typu C oraz USB typu C do USB typu A. Wspomniana powłoka, rozmiar oraz dołączone uniwersalne złącza sprzyjają wykorzystaniu dysku w czasie podróży – zarówno do pracy przy obróbce wideo, jak i do relaksu przy odtwarzaniu filmu czy ulubionego albumu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dysk może być stosowany jako pamięć zewnętrzna do smartfonów i tabletów wyposażonych w port USB-C, najnowszych MacBooków z Thunderboltem 3 oraz urządzeń z portem USB, w tym konsoli Xbox One oraz PlayStation 4.

Producent dostarcza do urządzenia oprogramowanie TRANSCEND Elite, pomagające w zarządzaniu danymi oraz samym dyskiem. Umożliwia ono m.in. tworzenie kopii zapasowych oraz szyfrowanie i przywracanie danych. Program jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Microsoft Windows oraz macOS 10.10. Można go bezpłatnie pobrać ze strony producenta.

Gwarancja i cena

Dysk ESD350C pojawi się w polskich sklepach w czerwcu. Sugerowane ceny producenta to odpowiednio: 409 złotych za wersję 240 GB, 579 złotych za wersję 480 GB oraz 869 złotych za wersję 960 GB. Kupując nośnik, otrzymujemy trzyletnią gwarancję na produkt.

Specyfikacja:

Obraz

*Transfery mogą różnić się w zależności od zastosowanego sprzętu oraz oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)