Trwają prace nad hybrydą Opery Mobile i Mini dla Androida

Trwają prace nad hybrydą Opery Mobile i Mini dla Androida17.10.2011 21:36
Wojciech Cybulski

Opera Software ujawniła swoje plany związane z platformą Android - firma zamierza stworzyć dla tego systemu hybrydową przeglądarkę łącząca zalety rozwijanej aktualnie Opery Mini i Opery Mobile.

Połączenie Opery Mobile i Opery Mini dla Androida ma nastąpić w 2012 roku. Jak informuje serwis CNET, nowa, hybrydowa przeglądarka będzie wykorzystywać najlepsze cechy obu rozwijanych aktualnie produktów. Przypomnijmy, że Opera Mobile jest tradycyjną przeglądarką wyposażoną w standardowy silnik renderowania stron, natomiast Opera Mini opiera swoje działanie na chmurze obliczeniowej, która przetwarza i kompresuje witryny przed ich wysłaniem do przeglądarki.

Przedstawiciele Opera Software definiują swój pomysł następująco - „Zamierzamy wziąć Operę Mini i umieścić ją w Operze Mobile”. Oznacza to, że na bazie Opery Mobile powstanie przeglądarka, która będzie potrafiła automatycznie wykryć obciążenie sieci i przełączyć się na tryb Mini, by obniżyć transfer danych. Przełączanie z trybu Mobile na Mini ma być automatyczne i niemal niedostrzegalne dla użytkownika. Hybrydowa Opera dla Androida w trybie Mini będzie jeszcze bardziej oszczędna niż Opera Mobile działająca w trybie Turbo. Poza kompresją obrazków przetwarzaniu po stronie serwera zostanie poddany także cały kod HTML, style CSS i skrypty JavaScript. Pozwoli to na swobodne korzystanie z Internetu nawet przy bardzo kiepskim połączeniu z Siecią.

Opera Software ma bardzo ambitne plany względem Androida. Norwegowie mają zamiar w dość krótkim czasie zdobyć 10% udział w rynku przeglądarek dla mobilnego systemu Google. Czy nowa, hybrydowa przeglądarka im na to pozwoli, czas pokaże.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)