Trwają prace nad hybrydą Opery Mobile i Mini dla Androida

Trwają prace nad hybrydą Opery Mobile i Mini dla Androida

Wojciech Cybulski
17.10.2011 21:36, aktualizacja: 18.10.2011 01:21

Opera Software ujawniła swoje plany związane z platformą Android - firma zamierza stworzyć dla tego systemu hybrydową przeglądarkę łącząca zalety rozwijanej aktualnie Opery Mini i Opery Mobile.

Połączenie Opery Mobile i Opery Mini dla Androida ma nastąpić w 2012 roku. Jak informuje serwis CNET, nowa, hybrydowa przeglądarka będzie wykorzystywać najlepsze cechy obu rozwijanych aktualnie produktów. Przypomnijmy, że Opera Mobile jest tradycyjną przeglądarką wyposażoną w standardowy silnik renderowania stron, natomiast Opera Mini opiera swoje działanie na chmurze obliczeniowej, która przetwarza i kompresuje witryny przed ich wysłaniem do przeglądarki.

Przedstawiciele Opera Software definiują swój pomysł następująco - „Zamierzamy wziąć Operę Mini i umieścić ją w Operze Mobile”. Oznacza to, że na bazie Opery Mobile powstanie przeglądarka, która będzie potrafiła automatycznie wykryć obciążenie sieci i przełączyć się na tryb Mini, by obniżyć transfer danych. Przełączanie z trybu Mobile na Mini ma być automatyczne i niemal niedostrzegalne dla użytkownika. Hybrydowa Opera dla Androida w trybie Mini będzie jeszcze bardziej oszczędna niż Opera Mobile działająca w trybie Turbo. Poza kompresją obrazków przetwarzaniu po stronie serwera zostanie poddany także cały kod HTML, style CSS i skrypty JavaScript. Pozwoli to na swobodne korzystanie z Internetu nawet przy bardzo kiepskim połączeniu z Siecią.

Opera Software ma bardzo ambitne plany względem Androida. Norwegowie mają zamiar w dość krótkim czasie zdobyć 10% udział w rynku przeglądarek dla mobilnego systemu Google. Czy nowa, hybrydowa przeglądarka im na to pozwoli, czas pokaże.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)