Trylogia Final Fantasy XIII zmierza na PC, pierwsza jej część już w październiku

Trylogia Final Fantasy XIII zmierza na PC, pierwsza jej część już w październiku
18.09.2014 20:42
Trylogia Final Fantasy XIII zmierza na PC, pierwsza jej część już w październiku

Komputerowcy raczej nie są rozpieszczani grami RPG na japońską modłę, dlatego każdą zapowiedź projektów tego typu miłośnicy nurtu zapewne przywitają z radością. Square Enix kontynuuje wznawianie konsolowych klasyków na PC, zapowiadając wypuszczenie na Steam całej trylogii Final Fantasy XIII. Pierwsza część pojawi się do kupienia już 9 października. Stanowić będzie niestety dość słaby wstęp do dużo lepszych kontynuacji.

Final Fantasy XIII - English Trailer

Trudno obecnie uwierzyć, że kiedyś producenci konsol gotowi byli zapłacić grube miliony, aby tylko Final Fantasy ukazało się na ich sprzęcie. Microsoft za wielki tryumf uznał zaskarbienie sobie pierwszej odsłony FF XIII na Xboksa 360, chociaż ta wersja była zwyczajnie technicznie gorsza w stosunku do wydania PS3. Marka kojarząca się z PlayStation przeszła na konkurencyjny sprzęt, ale Japonii amerykańskie urządzenie mimo wszystko nie zawojowało. Zakończył się niemniej pewien rozdział w historii gier, także dla samej popularnej serii, która otwarty świat zamieniła na wąskie korytarze...

Wszystkie błędy wytknięte przez fanów po premierze w 2010 roku postarano się naprawić dwa lata później w Final Fantasy XIII-2, co się udało, a minionej wiosny trylogię zakończono na konsolach za pośrednictwem Lightning Returns. Pozostałe odsłony FF XIII ukażą się na komputerach gdzieś na początku przyszłego roku. Produkty korzystać mają z dobrodziejstw platformy Steam, w tym z popularniego systemu kart kolekcjonerskich. Gry do nabycia będą taniej przy wcześniejszych zamówieniach.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wymagania PC Final Fantasy XIII nie powalają i nie ma się temu co dziwić. To zbyt stary projekt, abyśmy mogli liczyć na fajerwerki graficzne. Do zabawy spokojnie wystarczy:

  • Windows XP SP2 (zalecany Vista/7/8)
  • Procesor dwurdzeniowy 2GHz
  • Karta graficzna 256MB Geforce z serii 8 Series lub Radeon serii HD 2000
  • 1 GB RAM
  • 30 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)