Twitter na stałe zawiesił konto Trumpa. Wszystkiemu winne nawoływanie do przemocy

Trump znika z Twittera [fot. Getty Images/ Chip Somodevilla / Staff
Trump znika z Twittera [fot. Getty Images/ Chip Somodevilla / Staff
Karolina Modzelewska

09.01.2021 12:04, aktual.: 09.01.2021 12:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po dokonaniu dokładnej analizy ostatnich tweetów zamieszczanych na koncie @realDonaldTrump oraz związanych z tym kontrowersji, Twitter podjął decyzję o zablokowaniu go na stałe. Po kliknięciu w profil Trumpa można zobaczyć komunikat: "zawieszamy konta, które naruszają zasady Twittera".

Jeszcze nie osłabły emocje wywołane decyzjami Facebooka, Instagrama oraz Twittera o tymczasowym zawieszeniu kont należących do Donalda Trumpa, kiedy jeden z największych serwisów społecznościowych poinformował o tym, że usuwa je na stałe.

Trump na stałe znika z Twittera

Takie rozwiązanie wybrał Twitter, który po szczegółowej analizie uznał, że posty zamieszczane i promowane przez @realDonaldTrump nawołują do przemocy i istnieje ryzyko, że dalej będą zachęcały do agresywnych zachowań. Tym samym ustępujący prezydent Stanów Zjednoczonych stracił dostęp do blisko 88 milionów obserwujących.

"W kontekście przerażających wydarzeń tego tygodnia, w środę wyjaśniliśmy, że dodatkowe naruszenia "Zasad Twittera" mogą potencjalnie skutkować takim właśnie tokiem działań" – możemy przeczytać w oświadczeniu serwisu społecznościowego.

Oprócz krótkich wyjaśnień swojej decyzji Twitter przedstawił również przykłady postów, które stanowią naruszenie jego zasad. Treść jednego z nich brzmi: "do wszystkich o to pytających, nie pójdę na inaugurację 20 stycznia". Władze serwisu uznały, że w kontekście ostatnich wydarzeń, a w szczególności szturmu na Kapitol 6 stycznia, słowa te należy rozpatrywać w znacznie szerszym ujęciu. Według Twittera wypowiedzi Trumpa mogą być odbierane jako zachęta do powielania takich zachowań i "gloryfikacja przemocy".

Aplikację Twitter na Androida można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (163)