Twitter ostrzy sobie zęby na SoundCloud. Czy dojdzie do przejęcia?

Twitter ostrzy sobie zęby na SoundCloud. Czy dojdzie do przejęcia?

Twitter ostrzy sobie zęby na SoundCloud. Czy dojdzie do przejęcia?
Redakcja
20.05.2014 15:20, aktualizacja: 21.05.2014 11:39

W świecie serwisów internetowych zawrzało – jak donosi Recode, wielka sieć społecznościowa Twitter ostrzy sobie zęby na usługę SoundCloud. Może nie jest to tak wielki i popularny serwis jak chociażby YouTube, niemniej znacznie bardziej ukierunkowany, bo nastawiony przede wszystkim na muzykę. Póki co nie wiadomo czy do transakcji dojdzie, jeżeli tak, to kiedy i za jaką kwotę. Biorąc pod uwagę ostatnie wyniki finansowe Twittera, problemów z zakupem żadnych mieć nie powinien.

Obraz

Niektóre osoby może dziwić apetyt giganta na tego typu serwis. Trzeba jednak przypomnieć o tym, że Twitter ma wyraźne problemy z uzyskiwaniem nowych, a także zatrzymywaniem przy sobie już zarejestrowanych użytkowników. Owszem, przy dużego typu imprezach, wydarzeniach, czy nawet kataklizmach staje się to bardzo szybkie i wygodne medium, niemniej tylko chwilowe skoki popularności zdecydowanie mu nie służą i nie są dobrze postrzegane przez akcjonariuszy, trzeba więc działać inaczej, szukać nowych dróg rozwoju. Próbę taką podjęto w ubiegłym roku gdy wystartował Twitter Music. Po kilku miesiącach ogłoszono jednak, że usługa jest w zasadzie martwa i wycofano oficjalną aplikację z App Store. Czas najwyższy na drugą próbę, przynajmniej wszystko na to wskazuje.

Jak wygląda natomiast sam SoundCloud? Według autorów jest to coś, co można by określić mianem „YouTube dla dźwięku”. Serwis, który pozwala bezpłatnie przesyłać i udostępniać innym muzykę w październiku miał już 250 milionów użytkowników. Dostępne są również plany płatne z większymi możliwościami niż konto darmowe. Póki co obie firmy odmawiają jakichkolwiek komentarzy w tej sprawie. Możliwe, że tak naprawdę do niczego nie dojdzie, ale w tym wypadku milczenie może być czymś bardzo wymownym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)