Twórca AOKP zatrudniony w CyanogenMod Inc.

Twórca AOKP zatrudniony w CyanogenMod Inc.

Twórca AOKP zatrudniony w CyanogenMod Inc.
Tomek Kondrat
24.01.2014 16:17

Społeczność custom ROM-ów jest stosunkowo mała. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby raz na jakiś czas zaszokować swoich użytkowników jakimś dużym wydarzeniem. Sagi transferowe nie są wyłącznością piłki nożnej i tak oto współtwórca AOKP, Roman Birg znany w sieci jako romanbb, został zatrudniony przez największego rywala, grupę CyanogenMod Inc. Zostało to potwierdzone na oficjalnej stronie internetowej Android Open Kang Project.

Rola Birga w CyanogenModzie nie jest jeszcze znana, lecz z pewnością tak doświadczony programista będzie sporym wzmocnieniem. Współtwórca AOKP zapewnia, iż wciąż będzie udzielał się w swoim dotychczasowym projekcie, o czym wspomina w komentarzu pod wpisem na Google+.

Roman Birg, współtwórca AOKP
Roman Birg, współtwórca AOKP

AOKP jest drugim co do popularności ROM-em po CyanogenModzie. Pierwsze wersje zostały upublicznione po premierze Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, trzy lata temu. Oprogramowanie cechuje się bardzo dużymi możliwościami konfiguracyjnymi, dzięki czemu cieszy się uznaniem setek tysięcy użytkowników, którzy zainstalowali ROM ponad 3,5 miliona razy. Deweloperzy oficjalnie wspierają ponad 60 urządzeń, a niektóre z nich działają pod kontrolą najnowszego Androida w wersji 4.4.

Zatrudnienie Birga to dość zaskakująca informacja, biorąc pod uwagę fakt, iż Steve Kondik, lider projektu CyanogenMod, kilkukrotnie wyrażał swoją niechęć do projektu AOKP, który wykorzystywał kod stworzony przez programistów CM-a. Pozostaje liczyć na to, że na tym ruchu zyskają zarówno użytkownicy CyanogenModa i AOKP.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)