Twórca Flashbacka powraca do gier przygodowych — Paul Cuisset zapowiada Subject 13

Strona głównaTwórca Flashbacka powraca do gier przygodowych — Paul Cuisset zapowiada Subject 13
18.06.2014 10:44

Jedni legendarni twórcy gier są stale aktywni, inni aktywują się raz na kilka lat i wtedy wypada zwrócić na nich większą uwagę. Do tej drugiej grupy należy niewątpliwie Paul Cuisset. Ojciec niezapomnianego Flashbacka, a potem również kilku innych projektów (między innymi Fade to Black, Time Commando, Moto Racer czy Darkstone) ostatnio w 2012 roku próbował po dłuższej przerwie powrócić do robienia ciekawych rzeczy, ale z tzw. survival horrorem AMY nie za bardzo mu się to udało. Zastanowił się więc, co mu wychodziło najlepiej i wraz ze studiem Microids zapowiedział przygodówkę Subject 13.

350109340767774657

Oczywiście producenci zapewniają, że niewykluczone, iż będziemy mieli do czynienia z fenomenem na miarę hitu z 1992 roku, który nawet zdobył tytuł najlepiej sprzedającej się francuskiej gry wszech czasów. Trzeba niemniej brać takie ogłoszenia ze sporą dawką pesymizmu. Jak pamiętamy, Ubisoft miał przecież niedawno w sumie proste zadanie usprawnić Flashbacka graficznie z myślą o nowej generacji odbiorców, a choć korzenie projekt ten miał niewątpliwe szlachetne, zbyt słaby produkt szybko na rynku uschnął...

W Subject 13 wcielimy się w niejakiego Franklina Fargo, ekscentrycznego profesora fizyki. Po zabójstwie żony, o które po części obwinia siebie, zaczął stronić od ludzi i stał się samotnikiem. Pewnego dnia znudzony życiem bohater budzi się w opuszczonej podziemnej stacji badawczej. Jako tytułowy Obiekt 13 ma za zadanie ocalić życie i wydostać się z więzienia, które jest zarazem dziwnym eksperymentem. Jego jedynym kontaktem ze światem zewnętrznym staje się tajemniczy głos. Czy może mu ufać?

Niestety o elementach platformowych, znanych z Flashbacka, powinniśmy zapomnieć. Rozgrywka opierała będzie się na zwiedzaniu lokacji 3D, w celu poszukiwania rozwiązań licznych zagadek logicznych. Jeżeli ktoś tęskni za typowo klasycznym podejściem do zabawy to warto przy okazji jednak zwrócić uwagę, że po raz kolejny odświeżany jest Another World. Eric Chachi i spółka popracowali nad oprawą, animacją oraz stroną dźwiękową klasyka, zachowując przy tym charakterystyczny dla niego styl i rozgrywkę.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (9)