Twórcy Broken Sword również liczą na wsparcie fanów

24.08.2012 11:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Platforma Kickstarter stała się centrum finansowania projektów, które w inny sposób trudno byłoby zrealizować — z grami przygodowymi na czele. Odkąd Tim Schafer zebrał od internautów kilka milionów dolarów na swoje następne dzieło, sił w nakłonieniu fanów do otworzenia portfeli spróbowali między innymi twórcy Leisure Suit Larry czy serii z detektywem Teksem Murphy. Do tego grona dochodzi teraz też Broken Sword: The Serpent's Curse.

Obraz

Różnica na starcie tylko taka, że tytuł i tak jest przygotowywany. Dodatkowe pieniądze umożliwią jednak programistom szybsze ukończenie produktu oraz pełną realizację swoich wizji. Na czele ekipy w odpowiedzialnym za grę Revolution Software stoi oczywiście niezapomniany Charles Cecil, a wspierają go weterani sagi Broken Sword, włącznie z wcielającym się ponownie w rolę głównego bohatera George'a Stobbarta Rolfem Saxonem.

Co ciekawe, chodzi o projekt dwuwymiarowy. Za oprawę graficzną odpowiadają specjaliści zatrudnieni dotąd u Disney'a, w Dreamworks, Nickelodeonie, Universal, Sony czy 20th Century Fox. Wszelkie tła są tworzone „tradycyjnie”, na nie nakłada się zaś przygotowane wcześniej jako modele 3D animowane postacie, przeniesione potem klatka po klatce na dwuwymiarową płaszczyznę. The Serpent's Curse ma zostać w pełni udźwiękowione w językach angielskim i niemieckim. Inne wersje językowe będą rozpatrywane już po zakończeniu zbiórki.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)