Tylko dzisiaj, tylko w Stanach Zjednoczonych, będzie można kupić Google Glass

Tylko dzisiaj, tylko w Stanach Zjednoczonych, będzie można kupić Google Glass

Karolina Kowasz
15.04.2014 11:59, aktualizacja: 15.04.2014 16:28

Google wie jak zwiększyć zainteresowanie swoimi produktami, kiedy wszystkim kończy się zapał. Firma zdecydowała się na dystrybucję swoich słynnych okularów wśród chętnych. Zakupu będzie można dokonać tylko i wyłącznie dzisiaj, a na tym nie kończy się lista wymagań, które należy spełnić, by stać się posiadaczem Glass.

Obraz

Przede wszystkim, sprzedaż Google Glass będzie prowadzona tylko i wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych. Korporacja przeprasza osoby chętne, pochodzące z innych krajów, za brak możliwości zakupu, deklarując, że póki co nie jest ona gotowa na wprowadzenie swojego produktu do innych państw. Sam koszt okularów także nie jest niski. Chętni będą musieli zapłacić za nie 1500 dolarów, plus podatek. Z tej okazji wydana zostala aktualizacja, która poprawia czas pracy na baterii okularów oraz usuwa połączenia wideo, które nie były dostatecznie wysokiej jakości.

Okulary wyposażone są w wyświetlacz umieszczony w ich prawym, górnym rogu, z którego możemy odczytać takie informacje jak temperatura czy nasza lokalizacja na mapie. Na tym jednak nie kończą się ich możliwości. Google zaopatrzyło je także w kamerę, którą swobodnie można kręcić filmy i robić zdjęcia. Sprzęt posiada 12 GB pamięci oraz może połączyć poprzez Wi-Fi i Bluetooth. Urządzeniem steruje się za pomocą komend głosowych.

Po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć o Glass w kwietniu 2012 roku. Pierwsze beta testy urządzenia mogły robić jedynie wyselekcjonowane osoby, które także musiały zapłacić dokładnie taką samą kwotę za parę okularów Google'a. Prawdopodobnie zaplanowana na dzisiaj sprzedaż jest kolejnym etapem poszerzenia grona testerów. Jest to też pretekst do wznowienia dyskusji o tym, gdzie wypada z takim gadżetem chodzić i do czego może się przydać.

Wczoraj świat obiegła wieść, że asystent trenera Atletico Madryt, German Burgos, używał Google Glass do analizy spotkania z Getafe. Dzięki projektowi opracowanemu przez Liga de Futbol Profesional i Google jego okulary otrzymywały na bieżąco statystyki, jak skuteczność podań i możliwe, że posłużą także do oglądania powtórek. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Atletico.

Sprzedaż okularów ruszy o godzinie 15:00 według naszego lokalnego czasu.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)