Uber opakował stronę internetową i wydał ją jako aplikację na Windowsa 10

Uber opakował stronę internetową i wydał ją jako aplikację na Windowsa 10

Uber opakował stronę internetową i wydał ją jako aplikację na Windowsa 10
03.07.2018 14:54

Do sklepu z aplikacjami na Windows 10 trafiła nowa pozycja. Uber wydał własną aplikację progresywną, która dodatkowo dostępna jest na smartfony, HoloLens i Microsoft Hub. Czy w ogóle potrzebujemy aplikacji Uber na Windows 10?

Mamy do czynienia z aplikacją PWA, już kolejną, które pojawiła się w Microsoft Store. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych aplikacji progresywnych, Uber to wyłącznie opakowana strona internetowa. Co więcej, względem strony dostępnej z poziomu przeglądarki internetowej, apka Ubera oferuje mniej funkcji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Interfejs aplikacji wygląda identycznie jak strona internetowa. Nie działa szybciej i nie zapewnia większego komfortu. Ponadto po kliknięciu na wybrane opcje, jesteśmy i tak odsyłani do strony internetowej. Bezpośrednio w aplikacji nie sprawdzimy m.in. ostatnich przejazdów czy nie uzyskamy darmowych przejazdów. Można jednak zarządzać metodami płatności i zamawiać przejazdy.

Ubera PWA i strona internetowa Ubera.
Ubera PWA i strona internetowa Ubera.

Skoro aplikacja jest tak uboga oraz często odsyła do przeglądarki internetowej, to lepiej korzystać po prostu ze strony Ubera. Co więcej, zamówienie przejazdu wygodniejsze jest po prostu z normalnej aplikacji na Androida i iOS-a. Pewnym pocieszeniem w przypadku Ubera na Windowsa jest dostępność na smartfony z mobilnym Windowsem.

Jeśli zapowiadane nowe aplikacje PWA na Windows 10 mają prezentować podobny poziom, to z pewnością nie wpłyną one na atrakcyjność Microsoft Store. Owszem sklep może zaoferować więcej aplikacji, ale będą to tylko opakowane strony internetowe, a nawet ich uboższe wersje, jak w przypadku Ubera.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)