Uber wznowi testy autonomicznych samochodów po śmiertelnym potrąceniu

Uber wznowi testy autonomicznych samochodów po śmiertelnym potrąceniu

Uber wznowi testy autonomicznych samochodów po śmiertelnym potrąceniu
10.05.2018 15:47, aktualizacja: 10.05.2018 18:02

Skutkiem śmiertelnego potrącenia kobiety przechodzącej przez drogę jest wstrzymanie dalszych testów autonomicznych samochodów Ubera. Firma jednak nie zamierza kończyć rozwoju pojazdów poruszających się bez kierowcy. Prace niebawem zostaną wznowione.

Ostatnie informacje dostarczone przez serwis The Information wskazują, że brak reakcji ze strony autonomicznego samochodu wynikał z błędnie działającego oprogramowania. Komputer owszem widział kobietę, ale została ona zaklasyfikowana jako nieistotna przeszkoda. Nie można jednak mówić, że winny jest wyłącznie samochód. Według wcześniejszych ustaleń policji, 49-letnia Elaine Herzberg wtargnęła pod koła auta. Uniknięcie kolizji byłoby wyjątkowo trudne, nawet jeśli pojazd prowadzony byłby przez doświadczonego kierowcę.

Uber po wypadku wstrzymał testy autonomicznych pojazdów, aby mieć czas na dokładne zbadanie zdarzenia oraz wyciągnięcie wniosków. Dyrektor generalny firmy, Dara Khosrowshahi poinformował wczoraj, że Uber nie zamierza się wycofywać. Testy autonomicznych pojazdów zostaną wznowione za kilka miesięcy. Obecnie firma czeka na opublikowanie raportu przez National Transportation Safety Board (Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu), a także na wynik wewnętrznego śledztwa.

Warto zauważyć, że tuż przed wypadkiem Uber podjął działania, które mogły negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo. Po pierwsze, jak donosi New York Times firma zmniejszyła liczbę kierowców bezpieczeństwa z dwóch do jednego. Po drugie, raport Reuters ujawnił, że Uber zredukował liczbę czujników LIDAR w testowanych samochodach.

Po wznowieniu programu testowego, Uber powinien zmienić podejście do kwestii bezpieczeństwa. Podejrzewa się, że systemy będą dłużej i dokładniej testowane, zanim firma zdecyduje się na ich wdrożenie do pojazdów jeżdżących po publicznych drogach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)