Ubuntu 11.10 z nowym Centrum Oprogramowania

Ubuntu 11.10 z nowym Centrum Oprogramowania

Redakcja
29.08.2011 10:47

W weekend testerzy rozwojowej wersji Ubuntu dostali szereg interesujących aktualizacji.

Nowa wersja Centrum Oprogramowania (4.1.20), która testowana była od kilku tygodni, teraz jest dostępna jako narzędzie domyślne. W kolejnej odsłonie Centrum Oprogramowania pojawił się nowy interfejs, który swoim wyglądem przypomina popularne sklepy z oprogramowaniem. Od ostatniej aktualizacji Dash posiada własne kontrolki okna - można go zmaksymalizować, zminimalizować oraz zamknąć. Rozbudowano funkcje soczewek (które zostały przeniesione z paska do Unity Dash) o możliwość szukania zaawansowanego oraz filtrowania wyników wyszukiwania.

Pod skrótem klawiaturowym Alt + ` udostępniony został nowy przełącznik okien, którego cechą wyróżniającą jest możliwość prostego przełączania się pomiędzy poszczególnymi oknami wybranego programu. W aktualizacji Ubuntu wprowadzono także wiele drobnych zmian: dostosowano wygląd Mozilli Thunderbird do stylów systemowych, zmieniono styl okna logowania, oraz dodano kolejne pozycje do nowego wskaźnika urządzenia.

Ubuntu 11.10 w wersji Alpha 3 można pobrać z poziomu naszego portalu. Przypominamy, że system jest w wersji rozwojowej i może pracować niestabilnie. Premiera stabilnej wersji przewidziana jest na 13 października br.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)