uGo: dron dla początkujących miłośników podniebnych lotów

uGo: dron dla początkujących miłośników podniebnych lotów

uGo: dron dla początkujących miłośników podniebnych lotów
Redakcja
26.11.2018 16:47, aktualizacja: 28.11.2018 17:54

Drony się całkiem niedawno zagościły w naszej rzeczywistości, stając się jednymi z najciekawszychgadżetów na rynku, zapewniających świetną rozrywkę i ogromne możliwości w fotografii i folmowaniu. Pilotowanie dronów, szczególnie tych większych i szybszych, stanowi jednak wyzwanie. Lepiej wcześniej potrenować na nieco prostszym urządzeniu, takim jak nowy model marki uGo Fen 2.0.

Prosty dron marki uGo, w charakterystycznym, zielonym kolorze potrafi latać przez około 9 minut. To wystarczający czas, by odkryć, że ten niedrogi model okazuje się być całkiem żwawy. Dysponuje trzema trybami prędkości i zasięgiem maksymalnym 60 metrów. Możliwość rejestrowania obrazuzapewnia kamera VGA. Jest ona odłączana. Tym samym można łatwo przystosować drona dowykonywania akrobacji. Odpinając kamerę zmniejszamy masę całego urządzenia, przez co Fen 2.0staje się jeszcze szybszy i bardziej zwrotny. Obraz z kamery zapisywany jest na kartę microSD.

Obraz

W zestawie z uGo Fen 2.0 znajduje się pilot sterujący, zapasowe śmigła, płozy oraz ładowarka iśrubokręt. Bateria drona ma pojemność 300 mAh. Obsługa urządzenia została uproszczona, tak bynawet początkujący użytkownik nie miał problemu z opanowaniem drona. Producent wyposażył gorównież w funkcję zwisu (tzw. hovering), która polega na utrzymywaniu stałej wysokości lotu.

Obraz

Zanim sięgniemy po zaawansowane drony, pozwalające na kręcenie ujęć filmowych niczym z serialiNetflixa, warto sprawdzić jak radzimy sobie jako operator. Proste drony, takie jak uGo Fen 2.0, niepotrafią oczywiście tak wiele jak modele kosztujące kilka tysięcy złotych, ale są idealne do naukipilotażu. Dlaczego? Ponieważ brak im zaawansowanych systemów wspierających pilota np. podczaspodmuchów wiatru. Tym samym uczymy się latać na niedrogim urządzeniu, wystawiającymumiejętności pilota na nieco większą próbę. Kiedy już przesiądziemy się na znacznie droższy i bardziejzaawansowany sprzęt, nabyte podczas lotów odbytych tańszym dronem umiejętności zaprocentują.

Za uGo Fen 2.0 trzeba aktualnie zapłacić około 199 zł.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)