Ujawniono datę premiery The Persistence – horroru na PlayStation VR

Ujawniono datę premiery The Persistence – horroru na PlayStation VR

Ujawniono datę premiery The Persistence – horroru na PlayStation VR
Redakcja
01.02.2018 14:41

Warszawa, 1 lutego 2018 r.: Studio Firesprite ogłosiło datę premiery jednego z najbardziej oczekiwanych tytułów dla PlayStation VR. The Persistence będzie mieć swoją rynkową premierę 24 lipca 2018 r.

Tytuł ten to unikalne połączenie gatunków, stanowiący miks horroru, skradanki oraz gry typu rougelike, w której przy każdej rozgrywce świat generowany jest losowo. Akcja toczy się w roku 2051, kiedy to statek badawczy The Persistence zostaje wysłany 17 000 lat świetlnych od Ziemi w celu zbadania stabilnego tunelu czasoprzestrzennego. Podczas przeprowadzania eksperymentu naukowego dochodzi do incydentu, w wyniku którego większość załogi ulega mutacji, a sam statek znajduje się pod wpływem grawitacji czarnej dziury. Komputer pokładowy IRIS podejmuje decyzję o wybudzaniu kolejnych członków załogi z kriogenicznego snu w celu naprawienia sytuacji. Zadaniem gracza będzie nie tylko przetrwanie na statku kosmicznym pełnym mutantów, ale również uruchomienie silników The Persistance i sprowadzenie go z powrotem na Ziemię.

Obraz

Eksplorowane wnętrza generowane są losowo - za każdym razem kiedy gracz umiera, IRIS budzi nowego członka załogi, a rozmieszczenie pomieszczeń, wrogów i przedmiotów ulega zmianie, co czyni każdą rozgrywkę unikalnym doświadczeniem. Dodatkowo, pozostali gracze mogą wpływać na przebieg gry, łącząc się z PlayStation 4 za pomocą smartfonu lub tabletu i hakując w ten sposób systemy komputerowe statku. Dzięki temu mogą kontrolować automatyczne drzwi, zamrażać lub zwracać uwagę przeciwników, rozbrajać pułapki a nawet wskazywać głównemu graczowi ukryte przedmioty. Czasem jednak osoby biorące udział w zabawie na urządzeniach mobilnych, nagradzane są za doprowadzenie do śmierci wybudzonego członka załogi – trzeba więc dopuszczać do gry jedynie zaufane osoby.

Kluczem do przetrwania jest pozostawanie w ukryciu, a wirtualna rzeczywistość doskonale podkreśla związane z tym poczucie zagrożenia i osamotnienia. Chowanie się za osłonami i skradanie za plecami przeciwników jest na PlayStation VR niezwykle naturalnym doświadczeniem.

The Persistence jest już dostępna w przedsprzedaży w PlayStation Store, a osoby z aktywną subskrypcją usługi PlayStation Plus mogą zamówić grę z 10% zniżką.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)