UnDistracted do Google Chrome. Zablokuj internetowe pożeracze czasu

UnDistracted do Google Chrome. Zablokuj internetowe pożeracze czasu

UnDistracted do Google Chrome. Zablokuj internetowe pożeracze czasu
Piotr Urbaniak
13.01.2019 07:05

Czy zdarzyło wam się kiedyś odpalić komputer tylko na chwilkę, chcąc wyjściowo sprawdzić tylko jedną konkretną rzecz, by finalnie spędzić przed monitorem parę godzin na przeglądaniu najskrytszych zakątków Facebooka czy YouTube'a? Rozszerzenie UnDistracted do przeglądarki Google Chrome ma pomóc w uniknięciu tego rodzaju sytuacji.

Zamiast zmuszać do polegania na własnej samokontroli, UnDistracted po prostu ukrywa te elementy witryn, które potencjalnie mogą pochłonąć uwagę użytkownika. Chodzi o wszelkiej maści strumienie aktywności, komentarze, rekomendacje czy boksy z treściami sugerowanymi.

Kilka suwaków i po kłopocie

Na dzień dzisiejszy dodatek obsługuje serwisy: Facebook, Netflix, Reddit, Twitter oraz YouTube. Każdy z nich można zablokować zarówno całkowicie, tworząc przekierowanie do wybranej domeny, jak i częściowo, decydując się na ukrycie konkretnych elementów UI. Przykładowo, w przypadku Facebooka są to tablica, polubienia i komentarze, a także czat, w przypadku YouTube'a zaś – rekomendacje, pasek boczny, również komentarze i sugestie kolejnych wideo.

Obraz

Warto przy tym zwrócić uwagę, że UnDistracted powinno sprawdzić się nie tylko w roli oszczędzacza czasu, ale także, a może przede wszystkim narzędzia zwiększającego komfort przeglądania sieci. Nachalne autoreklamy w największych serwisach bywają bardziej irytujące niż treści komercyjne, a teraz wystarczy tylko dodać rozszerzenie (link >>), przesunąć kilka suwaków i po sprawie.

Tak wiem, AdBlock Plus również dysponuje filtrami dla Facebooka i YouTube'a, a większość blokerów, takich jak uBlock Origin, można swobodnie skonfigurować tak, aby ukrywały dowolną treść na dowolnej stronie. Są też rozszerzenia dedykowane konkretnym serwisom, jak Clean Tube. Niemniej UnDistracted wydaje się w tym gronie najłatwiejszy w obsłudze, a jednocześnie dość elastyczny, patrząc na liczbę obsługiwanych platform i oferowane możliwości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)