Unreal Engine 4 dla wszystkich, czyli licencje w ramach abonamentu i dzielenia się zyskami

Unreal Engine 4 dla wszystkich, czyli licencje w ramach abonamentu i dzielenia się zyskami
20.03.2014 10:21

Skoro niejeden gracz zauważył, że od czasu ogłoszenia technologii Unreal Engine 4 wiele miesięcy temu niewiele się w temacie projektów nią napędzanych tak naprawdę dzieje, to tym bardziej dostrzegło to Epic Games. Trudno mówić o upowszechnieniu się jakiegoś rozwiązania, kiedy mało kto z niego korzysta, a jeszcze pod nosem wyrasta konkretna konkurencja. Zdecydowano się więc na ciekawy krok. Każdy może rozpocząć przygodę z nowymi narzędziami od Epic Games w ramach skromnego miesięcznego abonamentu.

A Message from Tim Sweeney | News | Unreal Engine

Za 19 dolarów wpłacanych raz na 30 dni uzyskuje się dostęp do wszystkiego, co oferuje nowoczesny pakiet, w tym oczywiście samego edytora, ale również kodu źródłowego. Można poznać UE4 od podszewki, szykując się do wypuszczenia gry na PC czy (kiedyś) konsole nowej generacji, ale także urządzenia z iOS. Domorośli twórcy, wychowani na Unreal Development Kit, nie będą mieli problemu z przesiadką, bo to podobna rzecz.

Epic gwarantuje ponadto naturalnie dostęp do wszelkiej potrzebnej dokumentacji plus bezpośredni kontakt z deweloperami odpowiedzialnymi za Unreal Engine 4, jak też tymi z technologii tej korzystającymi. Chodzi między innymi o wymianę myśli na forum, dostęp do pokaźnego zestawu informacji w ramach kompendium wiki, sesjach Q&A czy wspólne działania na GitHubie. Do tego oczywiście dochodzą gotowe przykłady wykorzystania silnika, przykłady z oferty własnego sklepu. Na razie za darmo, ale firma już myśli o zrobieniu z tego całej platformy, więc jakieś płatne treści na bank się tutaj pojawią.

Gdyby ktoś chciał wypuścić komercyjny produkt wykorzystujący UE4 to Epic Games nie robi z tego problemu. Bierze dla siebie 5% przychodu z gry (czyli 5 tysięcy na 100 zarobionych) i więcej firmy nie interesuje. Zdaje sobie ona sprawę, że to nie tak mało, z drugiej jednak strony oferuje zaawansowany zestaw naprawdę potężnych narzędzi, które znacznie ułatwiają oraz przyśpieszają prace nad własnym projektem.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)