UOKiK upomniał Orange, nie będzie naliczania opłat za Halo Granie

UOKiK upomniał Orange, nie będzie naliczania opłat za Halo Granie

UOKiK upomniał Orange, nie będzie naliczania opłat za Halo Granie
04.05.2015 17:25

Niektórzy korzystający z usług sieci Orange zdziwili się, gdy po miesiącu korzystania z usługi Halo Granie ich opłaty powiększyły się o dodatkową opłatę. W końcu odtwarzanie piosenki zamiast sygnału oczekiwania na połączenie mieli dostać „w prezencie”.

Halo Granie było oferowane także w ofertach przedpłaconych. Na niektórych starterach znajdowała się informacja o tym, że wraz z określoną kwotą dostaniemy usługę Halo Granie z daną piosenką w prezencie przez 30 dni. Aktywacja kart SIM i wykonanie pierwszego połączenia powodowały automatyczne włączenie usługi. Gdy okres darmowego korzystania z odtwarzania piosenki dobiegał końca, właściciel karty SIM otrzymywał SMS-y ostrzegające o nadchodzącym naliczaniu opłaty wysokości 2 zł miesięcznie oraz instrukcją wyłączenia usługi.

Orange - Halo Granie

Pozornie wszystko jest jasne, ale niektórzy przekonywali, że opis opakowania ze starterem nie mówi prawdy. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie w grudniu 2013 roku, twierdząc, że treść opisu wprowadza w błąd i sugeruje, że Halo Granie dostaniemy na miesiąc, a potem zostanie wyłączona przez operatora. Urząd uznał także, że użycie słów „w prezencie” sugeruje, że otrzymujemy coś za darmo i nie kryje się za tym żaden „haczyk”, jak naliczanie opłat gdy czas ważności prezentu się skończy.

Decyzja Urzędu zobowiązała operatora do zmiany regulaminu oraz treści SMS-ów, które są wysyłane klientom. Po zmianach Halo Granie zostanie automatycznie wyłączone gdy okres „prezentowy” dobiegnie końca. Orange będzie musiał także przedstawić sprawozdanie z wprowadzonych zmian.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)