USA. "Gang Olsena" zrobił skok na domenę internetową. Wyszło jak w komedii

USA. "Gang Olsena" zrobił skok na domenę internetową. Wyszło jak w komedii

Napastnicy kończą z długimi wyrokami, jeden do tego z ranami postrzałowymi z własnej broni, fot. Shutterstock.com
Napastnicy kończą z długimi wyrokami, jeden do tego z ranami postrzałowymi z własnej broni, fot. Shutterstock.com
Piotr Urbaniak
11.12.2019 07:00, aktualizacja: 18.12.2019 15:04

W Stanach Zjednoczonych zakończył się właśnie proces mężczyzny, który usiłując przejąć domenę internetową, doprowadził do strzelaniny. Krewki mieszkaniec Iowy odsiedzi 14 lat, dołączając za kratkami do swego kuzyna, skazanego w kwietniu na 20 lat pozbawienia wolności. Historia rozegrała się między 2015 a 2017 rokiem, ale jest warta pośmieszkowania przypomnienia.

Zaczęło się od tego, że skazany niniejszym wyrokiem Rossi Lorathio Adams II postanowił założyć zupełnie generyczny sklep z ubraniami i gadżetami dla imprezowiczów. Taki, jakich cyklicznie powstają i upadają setki, ale pech chciał, że akurat Adamsowi udało się wygenerować dość nośną markę. Nazwał ją doit4state, co – nawiasem mówiąc – stanowi dość ciekawą grę słowną, gdyż może być rozumiane zarówno jako zrób to dla stanu, jak i zrób to dla splendoru.

Zimny prysznic nasz bohater dostał w chwili, gdy próbował zarejestrować domenę. Adres doit4state.com był wprawdzie wolny, ale bliźniaczy doitforstate.com już nie. Wniosek mógł być tylko jeden: trzeba go odzyskać. Adams ustalił tożsamość właściciela dzięki bazie WHOIS, jednak ten zażądał za cesję kwoty 20 tys. dol. i sprawa utknęła w impasie.

Rossi Lorathio Adams II, fot. Archiwum sądowe
Rossi Lorathio Adams II, fot. Archiwum sądowe

Jak podaje Departament Sprawiedliwości USA, w okresie od czerwca 2015 do czerwca 2017 roku prawowity właściciel domeny doitforstate.com otrzymywał liczne pogróżki. Nie dał się jednak zastraszyć. W końcu Adams stracił cierpliwość i nasłał na ofiarę swojego kuzyna, notowanego już w przeszłości za rozmaite przestępstwa Shermana Hopkinsa Jr. Ten ostatni, uzbrojony w pistolet i paralizator, postanowił wymusić przekazanie adresu rozbojem.

Daj głupiemu pistolet, a sam sobie zrobi krzywdę

Na całe szczęście okazał się przestępcą równie zręcznym i sprytnym co filmowy Gang Olsena. W raporcie sądowym czytamy, że Hopkins Jr. wtargnął do domu ofiary, po czym grożąc bronią, zaczął domagać się natychmiastowego przeniesienia spornej domeny na Adamsa. Właściciel uległ, ale z niewyjaśnionych przyczyn napastnik zaczął go wówczas bić. Doszło do szarpaniny, w której bandyta utracił pistolet i został kilkukrotnie postrzelony. Sam wcześniej trafił ofiarę zaledwie raz, niegroźnie raniąc w nogę. Awantura skończyła się przyjazdem policji i zatrzymaniem Hopkinsa Jr.

Oszuści internetowi, stosujący phishing też mogą stracić kontrolę nad tym, co robią. Jeśli zabezpieczysz swoje urządzenie odpowiednio dobry programem antywirusowym Bitdefender, to doprowadzisz go do jeszcze większego szału.

W kwietniu 2019 Sąd Rejonowy dla Północnej Iowy skazał Shermana Hopkinsa Jr. na 20 lat pozbawienia wolności za rozbój i usiłowanie morderstwa. Teraz Rossi Lorathio Adams II został oficjalnie uznany za głównego prowodyra zajścia, za co czeka go 14 lat odsiadki. Ponadto, musi zapłacić ofierze 9 tys. dol. odszkodowania i zwrócić 26 tys. dol. kosztów sądowych, gdyż – tu ciekawostka – w toku sprawy udowodniono, że istotnie zaniżył dochody występując o obrońcę z urzędu. Summa summarum wyszło, że tych 20 tys. naprawdę nie opłacało się skąpić ;)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)