Usługi TomTom Live także w Polsce

Usługi TomTom Live także w Polsce

15.07.2011 14:32, aktualizacja: 15.07.2011 14:49

Firma TomTom, producent popularnych systemów do nawigacji, poinformowała o udostępnieniu w Polsce usługi TomTom Live, w skład której wchodzi otrzymywanie w czasie rzeczywistym najnowszych informacji o ruchu drogowym, korkach, fotoradarach oraz możliwość korzystania z lokalnego wyszukiwania Google.

Kluczowym elementem TomTom Live jest HD Traffic informujący o aktualnej sytuacji na wybranych drogach. Dostarcza danych na temat korków i robót drogowych, a potem pomaga wytyczyć alternatywną trasę dojazdu, pozwalającą na skrócenie czasu podróży. Wszystkie te informacje, dzięki stałemu połączeniu z Internetem, są uaktualniane co 2 minuty. TomTom HD Traffic obejmuje znacznie dokładniejszą siatkę dróg, niż standardowe rozwiązanie TMC, które pokrywa jedynie największe polskie miasta i główne drogi.

Dodatkowo usługa Live daje możliwość sprawdzenia prognozy pogody w wybranym miejscu, jak i na całej planowanej trasie podróży. Poza tym, seria GO Live automatycznie aktualizuje informuje o fotoradarach, a stałe połączenie z Internetem daje możliwość korzystania z zasobów wyszukiwarki Google w celu pozyskania potrzebnych danych o sklepach i punktach usługowych wzdłuż całej trasy przejazdu. Funkcja służy tylko do wyszukiwania adresów oraz nawigacji i nie można jej użyć do przeglądania Internetu.

Usługa Live jest dostępna za darmo przez rok przy zakupie wybranych produktów TomTom. Po tym okresie, cena rocznej subskrypcji na dzień dzisiejszy wynosi 199 zł.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)