Ustawienia Windows 10 będą ładniejsze, otrzymają Fluent Design

Ustawienia Windows 10 będą ładniejsze, otrzymają Fluent Design

27.10.2017 15:03, aktual.: 28.10.2017 09:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wraz z aktualizacją Fall Creators Update, wprowadzony został nowy język wzornictwa. Fluent Desing trafił jednak tylko do wybranych aplikacji uniwersalnych, wprowadzając tylko część pierwotnych założeń. Na kolejne zmiany przyjdzie nam poczekać do aktualizacji Redstone 4, która przyniesie Fluent Desing m.in. do ustawień systemowych.

W Windows 10 Fall Creators Update spotkamy już elementy stworzone zgodnie z Fluent Desing. Microsoft ograniczył się jednak tylko do rozmywającej przezroczystości i efektu podświetlenia elementów list. Te dwie cechy trafiły tylko do wybranych aplikacji, efekt końcowy jest więc daleki od oczekiwanego, a ponadto część aplikacji pozostała niezmieniona, nie mówiąc już o elementach systemu, które pamiętają jeszcze czasy Windowsa 7… a nawet i Windowsa 2000.

Lekarstwem na to pomieszanie różnych interfejsów ma być kolejna duża aktualizacja – Redstone 4. Jak informuje MSPoweruser, wraz z kolejną aktualizacją Windowsa 10, Fluent Desing pojawi się w menu kontekstowym oraz odświeżone zostanie również menu Start.

Obraz

Nowe wzornictwo zobaczymy także w ustawieniach. Nie zostaną one znacząco przebudowane i otrzymają elementy zgodne z Fluent Desing, podobnie jak miało to miejsce w wybranych aplikacjach uniwersalnych wraz z Fall Creators Update.

Warto zauważyć, że informacje o dalszym wprowadzaniu Fluent Desing skupiają się głównie na aplikacjach uniwersalnych i tylko wybranych elementach Windows 10. Wszystko wskazuje, że aktualizacja Redstone 4 wciąż nie będzie całkowitym rozwiązaniem problemu wymieszanych interfejsów użytkownika. Microsoft ma przed sobą jeszcze sporo pracy, by uczynić wygląd Windowsa spójnym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (139)