Uwaga, centrum sterowania iOS 11 nie wyłącza wcale WiFi ani Bluetooth

Uwaga, centrum sterowania iOS 11 nie wyłącza wcale WiFi ani Bluetooth

Uwaga, centrum sterowania iOS 11 nie wyłącza wcale WiFi ani Bluetooth
20.09.2017 21:26, aktualizacja: 20.09.2017 21:39

Zdarza Wam się wyłączać WiFi oraz Bluteooth w telefonie, kiedy z nich nie korzystacie? Mi się zdarza. Powodów może być wiele, od chęci oszczędzenia baterii po względy bezpieczeństwa. Moje dotychczasowe przyzwyczajenie było proste, otwierałem centrum sterowania i tam wyłączałem interfejsy korzystające z radia.

Okazuje się jednak, że w nowej wersji systemu iOS 11 zachowanie przycisków przełączających sieć WiFi oraz Blutetooth za pomocą centrum sterowania zostało zmienione. Użytkownicy w różnych miejscach w sieci zaczęli zwracać uwagę na to, że wyłączenie WiFi lub Bluetooth w rzeczywistości nie wyłącza wcale tych interfejsów. Podniosły się zarzuty, że to bug i że zwracano na to uwagę we wcześniejszych wersjach beta, ale nie zostało to poprawione.

350204683153074113

Jak wyjaśnił to właśnie Apple na stronach wsparcia technicznego, przyciski WiFi oraz Blutetooth w centrum sterowania nie wyłączają nadajników radiowych, a jedynie rozłączają telefon z podłączonymi do niego akcesoriami. Mimo tego, zarówno WiFi, jak i Bluetooth pozostają nadal aktywne. Apple zdecydował się na takie rozwiązanie, żeby zapewnić działanie takich usług i urządzeń jak AirDrop, AirPlay, Apple Pencil, Apple Watch, Hotspot czy Handoff.

Co więcej, nawet jeśli skorzystamy z kontrolek w centrum sterowania do rozłączenia urządzeń WiFi lub Bluetooth, połączenia zostaną nawiązane ponownie, automatycznie, o godzinie 5 rano następnego dnia lub po restarcie urządzenia.

Trudno powiedzieć, czy takie zachowanie ma sens czy też nie, faktem jest jednak, że kontrolki WiFi oraz Blutetooth w centrum sterowania mogą wprowadzić użytkownika w błąd. Dają mylne wyobrażenie co do operacji, które wydaje nam się, że wykonujemy. Jeśli faktycznie chcemy wyłączyć te interfejsy, musimy udać się do ustawień systemu i tam w opcjach WiFi lub Bluetooth skorzystać z odpowiedniego przełącznika. Nie ma lekko...

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (94)