Użytkownicy iOS preferują starsze iPhone'y

Użytkownicy iOS preferują starsze iPhone'y
Piotr Urbaniak

06.02.2021 12:02, aktual.: 06.03.2024 22:03

Tak przynajmniej wynika z badania ankietowego, jakie w styczniu 2021 roku przeprowadzili na użytkownikach systemu iOS twórcy benchmarku AnTuTu.

Właścicieli sprzętu Apple'a poproszono, aby ocenili stopień zadowolenia z posiadanego urządzenia. Na tej podstawie stworzono ranking, który ma wyłonić modele cieszące się wśród klientów najwyższym uznaniem. Co warte podkreślenia, wyniki są przekrojowo korzystne dla firmy z Cupertino, bo w pierwszej dziesiątce żaden produkt nie osiąga poniżej 96 proc. zadowolonych nabywców, ale osobliwości nie brakuje.

Jak wynika z przedstawionych danych, aż 7 z 10 najlepiej ocenianych urządzeń z systemem iOS to tablety, w tym lider rankingu, iPad Pro 12,9'' z imponującym wskaźnikiem satysfakcji na poziomie 99,5 proc. Ciekawiej jest jednakowoż z telefonami.

Obraz

Nie dość, że w zestawieniu pojawiają się tylko raptem 3 iPhone'y, to w dodatku żaden z nich nie jest modelem pierwszej świeżości. iPhone SE pierwszej generacji jest sumarycznie drugi, osiągając 98,07 proc. zadowolonych konsumentów. Na szóstej pozycji znajdziemy iPhone'a 6s Plus (97,21 proc.), na dziewiątej zaś – iPhone'a 6 (96,81 proc.).

Zatem, najmłodszy sprzęt w smartfonowej stawce niebawem obchodzić będzie 5. urodziny. To dość zaskakujący obrót spraw, trzeba przyznać. Szczególnie zważywszy na dynamikę rynku.

Niemniej jednak rezultaty badania ekipy AnTuTu można uzasadnić argumentem socjologicznym: posiadacze starszych iPhone'ów są grupą mniej wymagającą, więc siłą rzeczy oceniają swój sprzęt lepiej niż ci wszyscy, którzy częściej decydują się na wymianę.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)