Użytkownicy iOS preferują starsze iPhone'y

Użytkownicy iOS preferują starsze iPhone'y06.02.2021 12:02
Użytkownicy iOS preferują starsze iPhone'y

Tak przynajmniej wynika z badania ankietowego, jakie w styczniu 2021 roku przeprowadzili na użytkownikach systemu iOS twórcy benchmarku AnTuTu.

Właścicieli sprzętu Apple'a poproszono, aby ocenili stopień zadowolenia z posiadanego urządzenia. Na tej podstawie stworzono ranking, który ma wyłonić modele cieszące się wśród klientów najwyższym uznaniem. Co warte podkreślenia, wyniki są przekrojowo korzystne dla firmy z Cupertino, bo w pierwszej dziesiątce żaden produkt nie osiąga poniżej 96 proc. zadowolonych nabywców, ale osobliwości nie brakuje.

Jak wynika z przedstawionych danych, aż 7 z 10 najlepiej ocenianych urządzeń z systemem iOS to tablety, w tym lider rankingu, iPad Pro 12,9'' z imponującym wskaźnikiem satysfakcji na poziomie 99,5 proc. Ciekawiej jest jednakowoż z telefonami.

350291579468336532

Nie dość, że w zestawieniu pojawiają się tylko raptem 3 iPhone'y, to w dodatku żaden z nich nie jest modelem pierwszej świeżości. iPhone SE pierwszej generacji jest sumarycznie drugi, osiągając 98,07 proc. zadowolonych konsumentów. Na szóstej pozycji znajdziemy iPhone'a 6s Plus (97,21 proc.), na dziewiątej zaś – iPhone'a 6 (96,81 proc.).

Zatem, najmłodszy sprzęt w smartfonowej stawce niebawem obchodzić będzie 5. urodziny. To dość zaskakujący obrót spraw, trzeba przyznać. Szczególnie zważywszy na dynamikę rynku.

Niemniej jednak rezultaty badania ekipy AnTuTu można uzasadnić argumentem socjologicznym: posiadacze starszych iPhone'ów są grupą mniej wymagającą, więc siłą rzeczy oceniają swój sprzęt lepiej niż ci wszyscy, którzy częściej decydują się na wymianę.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)