Użytkownicy pokochali iOS-a 12. Nowa wersja zdobywa udziały szybciej od poprzednika

Użytkownicy pokochali iOS-a 12. Nowa wersja zdobywa udziały szybciej od poprzednika02.01.2019 22:33
iOS 12 ma już 75 proc. (depositphotos)
iOS 12 ma już 75 proc. (depositphotos)

Najnowsze duże wydanie iOS, które zadebiutowało we wrześniu 2018 roku, nie przyniosło dużych nowości. Apple obiecał skupić się przede wszystkim na optymalizacji, poprawie szybkości działania i usunięciu wcześniej zgłoszonych błędów. Trzeba przyznać, że firmie Tima Cooka jedno z pewnością się udało – nowe wydanie okazało się całkiem dopracowanym oprogramowaniem. Nie powinny więc dziwić udziały, jakie zdążył już osiągnąć iOS 12.

Apple na stronie skierowanej dla deweloperów pochwalił się wynikami najnowszego iOS-a. Według oficjalnych danych, w niecałe cztery miesiące, iOS 12 znalazł się na 75 proc. wszystkich urządzeń. Dodatkowo, zdobył on 78 proc., jeśli policzymy wyłącznie iUrządzenia, które zostały zaprezentowane w ciągu ostatnich czterech lat.

źródło: Apple
źródło: Apple

Jak zauważa serwis 9to5Mac, iOS 12 zdobywa popularność szybciej od swojego poprzednika. W podobnym czasie po premierze iOS 11 działał na 65 proc. urządzeń. Z kolei iOS 10 w styczniu 2017 roku miał 76 proc. Oczywiście na szybki wzrost udziałów ma również wpływ sprzedaż nowych iPhone’ów, które w dniu premiery działają zawsze pod kontrolą najnowszego wydania iOS.

iOS 12 wprowadził przede wszystkim poprawki

Najnowsza wersja miała przede wszystkim jedno zadanie – naprawić błędy popełnione w iOS 11. W 2017 roku firma Tima Cooka wydała bowiem oprogramowanie, które delikatnie mówiąc, nie należało do zbyt dopracowanych. W związku z tym, że Apple zdążył nas przyzwyczaić do wysokiej jakości produktów, to tym bardziej było głośno o kolejnych błędach odkrywanych przez użytkowników.

Skupienie się na stabilności i szybkości działania nie oznacza, że iOS 12 jest nudnym wydaniem. Po pierwsze, właściciele starszych iPhone’ów otrzymują odczuwalną poprawę szybkości działania. Po drugie, nie zabrakło kilku zupełnie nowych funkcji – grupowanie powiadomień, monitorowanie czasu korzystania z aplikacji, pojawiła się ulepszona aplikacja Zdjęcia czy kolejne usprawnienia w opcjach związanych z prywatnością i bezpieczeństwem.

iOS 12 został wydany nawet na iPhone’a 5s, czyli smartfon z 2013 roku. Aktualizację otrzymały również wszystkie nowsze modele smartfonów Apple, a także wybrane iPady i iPody. Pełną listę znajdziecie w naszym oddzielnym tekście.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)