Użytkownicy Windowsa 10 chętnie wybierają „pełną diagnostykę”

Użytkownicy Windowsa 10 chętnie wybierają „pełną diagnostykę”09.08.2017 11:57
Użytkownicy Windowsa 10 chętnie wybierają „pełną diagnostykę”

Po kilku miesiącach od premiery aktualizacji Creators Update dla Windowsa 10 w kwietniu, Microsoft postanowił podsumować głosy, jakie zbiera w tej kwestii od użytkowników. Wnioski oparto w tym przypadku na wybieranych przez nich ustawieniach prywatności i jak się okazuje, Microsoft jest w stanie stwierdzić, że zdecydowana większość użytkowników firmie ufa i chętnie dzieli się z nią swoimi danymi, często wybierając pełny poziom śledzenia.

Swoje tezy Microsoft popiera statystykami, choć dotyczącymi wyłącznie ustawień związanych z diagnostyką. W tym przypadku pełną kontrolę wybiera 71% użytkowników systemu, co ma pomagać dalej ulepszać produkty firmy. W większości pozytywne mają być też komentarze w Centrum Opinii, ale tutaj Microsoft przyznaje, że choć cieszą, to nie zwalniają z dalszego dbania o rozwój produktów. Generalnie jednak użytkownicy są według firmy bardzo zadowoleni ze zmian, które pojawiły się Windowsie 10 wraz z ostatnią aktualizacją:

...opinie, jakie otrzymujemy o aktualizacji Creators Update są pozytywne. To dla nas świetna wiadomość, bo to, co słyszymy od użytkowników bezpośrednio wpływa na ulepszenia, jakie robimy.

Sukcesem okazuje się również webowa aplikacja do zarządzania prywatnością, w której można przejrzeć i ewentualnie usunąć dane gromadzone o użytkowniku przez Microsoft. Witryna funkcjonuje od przeszło pół roku i od tego czasu odwiedziły ją ponad 23 miliony użytkowników.

Ciekawostką jest fakt, iż wkrótce w systemie ma się pojawić jeszcze więcej zmian związanych z prywatnością, które w najbliższych tygodniach trafią do insiderów. Ich debiutu w stabilnej wersji systemu będzie się można zapewne spodziewać wraz z premierą Fall Creators Update, na którą przyjdzie poczekać do jesieni.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (97)