Używasz 32-bitowego Chrome'a? Po aktualizacji będzie już 64-bitowy

Używasz 32-bitowego Chrome'a? Po aktualizacji będzie już 64-bitowy

Używasz 32-bitowego Chrome'a? Po aktualizacji będzie już 64-bitowy
Oskar Ziomek
10.05.2017 11:03

Google zaktualizowało właśnie stabilną wersję przeglądarki Chrome do wersji 58.0.3029.110 dla wszystkich platform i w nadchodzących dniach trafi ona do użytkowników. Największe zmiany niesie ona jednak w przypadku Windowsa: jeśli korzystasz z 64-bitowej wersji systemu i masz co najmniej 4GB pamięci operacyjnej, a dotychczas używałeś 32-bitowej przeglądarki, aktualizacja będzie wiązać się z automatyczną migracją do wersji 64-bitowej.

Google tłumaczy takie posunięcie zwiększeniem stabilności, wydajności i bezpieczeństwa użytkowników. Choć z pozoru przejście na 64-bitową edycję przeglądarki pozbawione jest komplikacji, w praktyce należy liczyć się z jedną wadą. Od teraz wszystkie procesy Chrome'a będą zajmować więcej pamięci operacyjnej, niż w przypadku wersji 32-bitowej.

Jeśli więc obawiamy się o zbytnie obciążenie RAM-u i chcielibyśmy powstrzymać przeglądarkę przed aktualizacją do 64-bitowej edycji, jedynym rozwiązaniem jest wyłączenie automatycznych aktualizacji programu. To wiąże się jednak z nieco większym zaangażowaniem, ponieważ w samym Chromie takiej opcji nie znajdziemy. Konieczne będzie ręczne dezaktywowanie usług Google Update Service oraz związanych z nimi zadań w systemowym Harmonogramie zadań.

Warto przy tym pamiętać, że zmiany te wpłyną również na inne aplikacje Google'a, z których korzystamy na komputerze. Alternatywnie, dodatkowych porad zasięgnąć możemy również z działu pomocy związanego z aktualizacjami Chrome'a.

Chrome w wersji 32-bitowej będzie oczywiście nadal dostępny do pobrania – Google nie zapomina więc o użytkownikach 32-bitowych Windowsów oraz tych z mniej niż czterema gigabajtami RAM-u. Obydwie wersje przeglądarki jak zawsze znaleźć można w naszej bazie.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)