Viber dostosowuje się do konkurencji, stawia na filmiki i naklejki

Viber dostosowuje się do konkurencji, stawia na filmiki i naklejki

Viber dostosowuje się do konkurencji, stawia na filmiki i naklejki
20.12.2016 15:12

Walka na rynku mobilnych komunikatorów ostatnio się zaostrzyła. Każdy większy gracz coraz szybciej wprowadza nowe funkcje, niestety najczęściej tylko kopiując konkurencję. Dziś to Viber został zaktualizowany. Nowa wersja przynosi między innymi możliwość wysłania wiadomości wideo i przeprojektowane emotikony.

Masowo używany Facebook Messenger już od dłuższego czasu oferuje wiadomości wideo, skoro jest on jednym z przeciwników, to wypadałoby oferować podobną funkcjonalność – tak łatwiej będzie odciągnąć klientów. W związku z tym w Viberze wprowadzono wiadomości wideo: trwające do 30 sekund filmiki możemy już wysyłać naszym znajomym.

Introducing Instant Videos

Filmy możemy nagrywać bezpośrednio z poziomu konwersacji. Oprócz 30-sekundowego ograniczenia, musimy jeszcze pogodzić się, że z przycięciem do kształtu koła. Wygląda to nawet ciekawie i jest miłą odskocznią od bardziej tradycyjnego podejścia konkurencji. Viber postanowił nie iść w ślady Snapchata, dostępność filmików nie jest ograniczona czasowo.

Nie mogło zabraknąć tak ważnej i promowanej przez inne mobilne komunikatory funkcji jak naklejki, których wyszukiwanie ma być szybkie i wygodne. W celu skorzystania musimy wpisać @stickers i dodać słowo, które ma pozwolić na wyszukanie konkretnych naklejek. Przykładowo dla miłosnych, należy wpisać @stickers love. Kolejna nowość to integracja z serwisami firm trzecich, w tym Giphy, Wikipedią i TheMovieDB.

Introducing Chat Extensions

Ostatnia zauważalna zmiana, to przeprojektowane emotikony, które zostały dostosowane do nowego płaskiego wzornictwa. Aktualizacja została wydana dzisiaj na Androida i iOS-a, wybrani użytkownicy powinni mieć już do niej dostęp.

Komunikator Viber w wersji na Androida i iOS znajdziecie w naszej bazie. Dostępna jest także desktopowa edycja – Windows i macOS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)