Vivaldi wszedł do fazy beta, umożliwia przeglądanie prywatne i obsługę rozszerzeń

Strona głównaVivaldi wszedł do fazy beta, umożliwia przeglądanie prywatne i obsługę rozszerzeń
03.11.2015 10:44
Vivaldi wszedł do fazy beta, umożliwia przeglądanie prywatne i obsługę rozszerzeń

Przeglądarka Vivaldi, która ma ukoić ból miłośników Opery po stracie ich ulubionego programu, jest coraz bliżej stabilności. Dziś została wydana w fazie beta.

Vivaldi ma być przeglądarką szybką, potężną i elastyczną, dzięki czemu spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Trzeba też zauważyć, że przeglądarka rozwija się bardzo szybko. Projekt ma zaledwie 10 miesięcy i kilka dni, a już może pochwalić się możliwościami, których nie znajdziemy u wielu stabilnych konkurentów. Po 50 mniejszych wydaniach i 4 podglądowych możemy przetestować przeglądarkę Vivaldi w wersji beta. Znajdziecie ją w naszej bazie programów dla Windowsa, Linuksa i OS X.

Z tej okazji twórcy przeglądarki przypomnieli, co udało im się do tej pory osiągnąć. W pierwszej wersji podglądowej, wydanej 27 stycznia, już można było skorzystać z gestów myszy, grupowania kart, notatek, menedżera zakładek, menedżera pobierania, paska bocznego, skrótów, historii ostatnio zamkniętych kart oraz oznaczania kart kolorami. 5 marca pojawił się pasek zakładek, ładowanie obrazków na żądanie oraz nawigacja „przestrzenna”.

Wydanie z 28 kwietnia przyniosło automatyczne aktualizacje, uruchamianie wtyczek na żądanie oraz znaczniki ładowania kart w tle i nieprzeczytanych kart. Od tej wersji można było także importować swoje osobiste dane z innych programów. 16 lipca pojawiły się schematy kolorystyczne, menedżer zadań, możliwość przypinania kart, powiększania elementów interfejsu i pracy na ekranach HiDPI.

350154260958570433

W wersji Beta 1 (1.0.303.52), która pojawiła się dziś, znalazła się możliwość odtwarzania materiałów HTML5 zakodowanych przez H.264, pełna obsługa rozszerzeń (można pobierać je z Chrome Web Store po przejściu na stronę vivaldi://extensions) i określania lokalizacji użytkownika, płynne przewijanie, wskaźnik postępu ładowania stron oraz okno przeglądania prywatnego.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)