VMware View dostarcza Windows na iPady

VMware View dostarcza Windows na iPady

10.03.2011 16:25

Wirtualne pulpity na iPadzie nie są niczym nowym - istnieje szereg rozwiązań pozwalających dostać się do pulpitu np. Windows lub Linuksa z iPada, czy to przez rozwiązania typu Remote Desktop, Parallels Mobile czy wydany już rok temu Citrix Receiver. Aż dziwne, że w tym pięknym obrazku brakowało dotychczas rozwiązań lidera na rynku wirtualizacji, firmy VMware. To jednak właśnie się zmieniło.

VMware udostępnił w App Storze aplikację VMware View for iPad, które pozwala uzyskać dostęp do maszyny wirtualnej z systemem Windows z poziomu iPada - czy to za pośrednictwem (bezprzewodowej) sieci lokalnej, czy też sieci WAN, co dzięki protokołowi PCoIP jest nawet całkiem wygodne.

VMware pracował nad tym rozwiązaniem ponad pół roku i jednym z kluczowych problemów, których rozwiązanie postawił sobie za główny cel, było opracowanie wygodnego mechanizmu operowania interfejsem wirtualnego Windowsa poprzez dotykowy ekran iPada. Sam Windows zorientowany na dotyk nie jest, co VMware rozwiązał przy pomocy specjalnej nakładki tłumaczącej na język systemu gesty wywołujące kliknięcie prawym przyciskiem myszy czy przenoszenie obiektów. Do dyspozycji użytkownika jest także wirtualny trackpad, obsługiwane są też klawiatury na Bluetooth, a wszystko razem sprawia, że interakcja z Windowsem jest dość intuicyjna.

Aplikacja dla iPada bazuje na VMware View 4.6 i jest bezpłatna dla obecnych użytkowników VMware View, którzy za rozwiązanie płacą 150 lub 250 USD za wirtualne stanowisko. Cena nie jest mała, co dziwić nie powinno - w końcu, to VMware.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)