VULCAN łączy dziennik UONET+ z Microsoft Office 365, by pomóc w nauczaniu zdalnym

VULCAN łączy dziennik UONET+ z Microsoft Office 365, by pomóc w nauczaniu zdalnym

VULCAN integruje szkolny system z Microsoft 365, fot. materiały prasowe
VULCAN integruje szkolny system z Microsoft 365, fot. materiały prasowe
Redakcja
26.05.2020 17:33

Firma VULCAN dołączyła do grona 10 dostawców edu-tech na świecie, którzy integrują systemy szkolne z platformą Microsoftu. W efekcie powstaje kompleksowe rozwiązanie łączące dziennik elektroniczny UONET+ z Office 365, co ułatwi funkcjonowanie szkoły, jak i zapewni prostą oraz efektywną komunikację nauczycieli z rodzicami i uczniami. To nie jedyne zmiany w stale rozwijanym dzienniku, które wspierają zdalną naukę już w 7000 polskich szkół.

UONET+ od VULCAN jest platformą integrującą wszystkie aspekty edukacji: od podstawowych funkcji dziennika poprzez rozbudowane narzędzia do zdalnej nauki, na zapewnieniu właściwiej komunikacji pomiędzy uczniami, nauczycielami a rodzicami kończąc. W obliczu pandemii VULCAN szybko zareagował na nowe potrzeby użytkowników i wprowadził liczne zmiany umożliwiające kompleksowe prowadzenie zdalnej nauki. Jedną z najważniejszych jest właśnie pełna integracja dziennika z bezpłatną dla szkół usługą Office 365.

  • Stworzenie uczniom i nauczycielom szerokich możliwości komunikacji przy wykorzystaniu sprawdzonych i innowacyjnych rozwiązań, to dla nas argumenty przemawiające za przeprowadzeniem takiej integracji z Office 365 w naszym liceum – podkreśla Agnieszka Głowacka, wicedyrektor XX Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. - W naszej ocenie jest to sprawdzone rozwiązanie do zdalnego nauczania, które umożliwia m.in. zorganizowanie zdalnej pracy klasy i szkoły. Dzięki naszej współpracy z VULCANEM możliwa była bezpieczna integracja danych na temat szkoły i jej uczniów, przechowywanych w dzienniku UONET+ i automatyczne założenie kont dla wszystkich użytkowników.

Obecna integracja UONET+ z systemem Office 365 oznacza dla uczniów i nauczycieli przeniesienie pełnej struktury danych szkoły z dziennika do usługi Microsoft, tworząc po stronie Office 365 środowisko gotowe do natychmiastowego rozpoczęcia pracy w zakresie wsparcia zdalnej edukacji – np. poprzez prowadzenie lekcji w trybie wideokonferencji z użyciem Teams. Wszystko w ramach platformy VULCAN.

Nowe funkcjonalności i rozwój systemu

Moduł Wiadomości to możliwość dwustronnej komunikacji. Jeśli uczniowie mają pytania do przesłanych materiałów, mogą je zadawać wysyłając wiadomość do nauczyciela i tą samą drogą otrzymywać odpowiedzi. Dziennik VULCAN umożliwia przesyłanie w wiadomościach automatycznie wstawianych linków do materiałów umieszczonych w chmurze. To innowacyjne rozwiązanie jest szczególnie cenione w czasie przeciążenia sieci zapewniające szybką i płynną pracę nawet z największymi plikami.

– To nasi klienci i ich potrzeby są naszą codzienną inspiracją, na bazie ich sugestii i analiz specjalistów wprowadziliśmy dodatkowe rozwiązania ułatwiające nauczycielom prowadzenie zajęć zdalnych, przekazywanie uczniom materiałów edukacyjnych oraz komunikację z rodzicami - mówi Prezes Zarządu VULCAN, Jacek Różycki. W unikalny sposób zautomatyzowaliśmy proces połączenia struktury klas, kont nauczycieli i uczniów, już istniejących w dzienniku, z platformą Microsoft. Dzięki temu nasi klienci otrzymali dostęp do zintegrowanej platformy edukacyjnej, która pozwala na sprawne prowadzenie nauki zdalnej – dodaje.

W najbliższym czasie VULCAN planuje kolejne działania zwiększające integrację UONET+ z Office 365 – tym razem ułatwiając prowadzenie zdalnych lekcji przy użyciu komunikatora video Teams. UONET+ już teraz jest miejscem scalającym i oferującym dodatkowe możliwości, jakie niosą ze sobą innowacje dostarczane przez globalnych liderów IT.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)