W autach Volvo skorzystasz z aplikacji na Androida, nawet jeśli używasz iPhone'a

W autach Volvo skorzystasz z aplikacji na Androida, nawet jeśli używasz iPhone'a

W autach Volvo skorzystasz z aplikacji na Androida, nawet jeśli używasz iPhone'a
Oskar Ziomek
07.05.2018 16:48

Znane są kolejne szczegóły odnośnie współpracy Volvo z Google, w wyniku której pojazdy tej pierwszej marki mają być zarządzane przez systemy rozrywki bazujące na systemie Android. Jak podano dziś do wiadomości, w przeciągu najbliższych lat montowany przez Volvo system rozrywki Sensus pozwoli uruchamiać kluczowe aplikacje i funkcje znane właśnie z Androida, co potwierdza wcześniejsze doniesienia w tym zakresie.

Mowa jest między innymi o Mapach Google, głosowym asystencie i wreszcie Sklepie Play, a więc w praktyce prawdopodobnie również i dowolnej innej aplikacji, którą można będzie z niego pobrać. Co istotne, programy nie będą potrzebowały do działania podłączenia telefonu z Androidem. Funkcjonować będą całkowicie niezależnie dzięki systemowi w samochodzie, toteż będą dostępne także dla użytkowników iPhone'ów.

Więcej szczegółów zostanie ujawnionych podczas konferencji Google I/O, która rozpoczyna się już jutro. Przypomnijmy, iż docelowo aplikacje znane z Androida mają być wykorzystywane nie tylko w pojazdach Volvo, ale także samochodach Audi. Warto oczywiście także zaznaczyć, iż ten kierunek rozwoju nie oznacza porzucenia dalszych prac nad aplikacją Android Auto.

Odświeżona aplikacja Android Auto w akcji, źródło: Google.Na dowód nadchodzące zmiany, w tym wiadomości grupowe, obsługa RCS oraz prace nad lepszą współpracą z aplikacjami firm trzecich. Zadbano również o wygodniejsze wyszukiwanie multimediów oraz zmodyfikowano interfejs. Szczegóły zaprezentowane zostaną podczas Google I/O 2018 w najbliższych dniach.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)