W USA i Kanadzie Nokie tylko z Windows Phone

W USA i Kanadzie Nokie tylko z Windows Phone

10.08.2011 12:15

Serwis Engadget poinformował, że Nokia planuje zakończyć sprzedaż swoich podstawowych telefonów i smartfonów z Symbianem w USA i Kanadzie.

W Ameryce Północnej Nokia stawia na Windows Phone. Finowie chcą w tym regionie skupić się jedynie na produktach z systemem Microsoftu, które mają trafić na rynek pod koniec tego roku. Nokia chce ponadto skupić się na sprzedaży urządzeń za pośrednictwem operatorów sieci komórkowych i prawdopodobnie będzie to jedyna droga kupienia smartfonu Nokii z Windows Phone w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Co ważne, smartfon N9 działający pod kontrolą MeeGo nie będzie dostępny w tym regionie i Nokia nie ma żadnych planów aby go do Ameryki Północnej sprowadzić.

W wywiadzie dla AllThingsD szef amerykańskiej filii Nokii, Chris Weber, zaznaczył, że Nokia wycofuje większość swoich starszych urządzeń z Ameryki Północnej, gdyż jest to kluczowy rynek dla Microsoftu. Ponadto stamtąd Nokia ma zamiar rozpocząć wygrywanie globalnej bitwy smartfonów. Telefony stworzone na amerykański rynek będą następnie przystosowane do sprzedaży w reszcie świata.

Pierwsze telefony Nokii z Windows Phone zresztą są już składane w San Diego, a amerykański oddział Nokii szykuje prawdziwą ofensywę reklamową, która ma zapewnić marce mocną pozycję w świadomości potencjalnych klientów. Według Webera jest to największa i najbardziej kosztowna kampania w historii firmy, oraz największa inwestycja w rynek regionalny. Trzeba przyznać, że Nokia dużo ryzykuje, i wszyscy są tego świadomi. Jak powiedział Weber, jeśli Nokii nie powiedzie się uruchomienie sprzedaży smartfonów z Windows Phone, nie będzie już miało znaczenia, co firma zrobi z innymi urządzeniami na innych rynkach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)