W Windows 10 kafelki pojawią się również na Pulpicie?

W Windows 10 kafelki pojawią się również na Pulpicie?

W Windows 10 kafelki pojawią się również na Pulpicie?
08.12.2014 13:03

Przywrócenie znanych z Windows 7 gadżetów, a raczej zastąpienie ich aktywnymi kafelkami w nadchodzącym systemie operacyjnym Microsoftu jest prawdopodobne. Jednak aby to się stało, to Microsoft musi wiedzieć czego dokładnie chcą jego klienci.

Windows 8 przyniósł ze sobą nowy ekran startowy z kafelkami. Microsoft między innymi ze względów bezpieczeństwa zrezygnował z gadżetów, które w dwóch poprzednich systemach operacyjnych mogliśmy umieszczać na Pulpicie. Gadżety w pewnym sensie możemy zastąpić aktywnymi kafelkami, na których wyświetlane będą bieżące informacje, ale w celu skorzystania z kafelków musimy przejść do ekranu startowego.

Obraz

Natomiast wielu użytkowników Windows 8 widzi sens korzystania z kafelków tylko wtedy jeśli byłaby możliwość umieszczania ich na Pulpicie, tak samo jak wcześniej(Windows Vista i 7) mogliśmy umieszczać gadżety. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie byłoby interesujące i pozwoliłoby zbliżyć ze sobą dwa, oddzielne środowiska – klasyczny Pulpit oraz Modern UI. Dodatkowo wpłynęłoby to pozytywnie na popularność samych aplikacji, w końcu kto nie chciałby bezpośrednio na Pulpicie dostawać informacje o pogodzie, swojej ulubionej drużynie piłkarskiej czy otrzymywać powiadomienia z Facebooka.

Microsoft wraz z aktualizacją Update 1 wprowadził do Windows 8.1 możliwość przypinania aplikacji Modern do paska zadań. Jednak to tylko skróty do tych aplikacji i daleko im do funkcjonalności aktywnych kafelków. Jest spora szansa, że możliwość umieszczania aktywnych kafelków ma Pulpicie przyniesie nam Windows 10 – system operacyjny, który przecież ma być odpowiedzią na skargi użytkowników Ósemki. To rozwiązanie pozwoliłoby wykorzystać potencjał kafelków i zwiększyłoby komfort korzystania z nich na komputerze pozbawionym dotykowego wyświetlacza.

Gadżety w Windows 7
Gadżety w Windows 7

Wprowadzenie tego elementu w Windows 10 jest bardzo prawdopodobne, ale sporo zależy od samych klientów Microsoftu. Ta firma zmienia się na naszych oczach i obecnie ma inne podejście do opinii użytkowników swoich produktów. Przy tworzeniu następcy Ósemki pod uwagę brane są opinie zwykłych odbiorców tego systemu, firma z Redmond już nie stara się na siłę wcisnąć nam własnego, słusznego rozwiązania.

W Windows 10 możemy skorzystać z programu Windows Insider, który pozwala na wysłanie do Microsoftu opinii na temat tego systemu, a także na sugerowanie zmian. Niestety oficjalnie nikt z Redmond nie mówił o planach upodobnienia kafelków do gadżetów poprzez możliwość umieszczania ich na Pulpicie. Jednak użytkownicy wersji testowej mogą wpływać na końcowy wygląd systemu i jeśli chcą między innymi przywrócenia gadżetów, to muszą uczestniczyć w tworzeniu Windows 10 wysyłając Microsoftowi własne sugestie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (103)