Warszawska komunikacja miejska z własną aplikacją biletową? Dla konkurencji nie byłoby miejsca

Warszawska komunikacja miejska z własną aplikacją biletową? Dla konkurencji nie byłoby miejsca

30.09.2016 12:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego ma nowy pomysł mający na celu ułatwić kupowanie biletów. Obecnie osoby korzystające z komunikacji miejskiej w Warszawie mają do wyboru trzy aplikacje – SkyCash, mPay oraz moBiLET. ZTM teraz oficjalnie chce rozszerzyć liczbę obsługiwanych aplikacji, natomiast nieoficjalnie mówi się, że chce po prostu mieć własną, niezależną aplikację.

ZTM na swojej stronie poinformował, że kupowanie biletów ma stać się wygodniejsze. Planowane jest rozszerzenie listy dostępnych aplikacji płatniczych. W związku z tym opublikowane zostały warunki, które muszą być spełnione by aplikacja mogłaby być dopuszczona. Wśród punktów znajdziemy: obsługę przynajmniej dwóch sposobów zasilania (np. przelew i karta płatnicza), dostępność na co najmniej dwóch systemach operacyjnych (np. Android i iOS) czy obsługę kodów QR.

Jak donosi cashless.pl, główny cel ZTM może być zupełnie inny. Według nieoficjalnych informacji, Zarząd Transportu Miejskiego chce mieć własną aplikację płatniczą, niezależną od trzech już wspieranych. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby działała ona wraz z SkyCash, mPay i moBiLET, ale podobno ZTM ma zamiar uczynić z własnej aplikacji jedyną metodę kupowania biletów. Miałoby to przynieść oszczędności.

Zamknięcie się na własną aplikację może przynieść rezultaty inne od oczekiwanych. Pasażerowie będą zmuszeni do korzystania tylko z jednej słusznej aplikacji, bez możliwości sięgnięcia po konkurencyjny, prawdopodobnie lepszy produkt. Pojawią się obawy co do samej aplikacji, która może być po prostu niewygodna, pełna błędów i będzie wywoływać tylko irytację.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)