Waterfox 24 — 64‑bitowy brat Firefoksa

Waterfox 24 — 64-bitowy brat Firefoksa
Kuba Pawlak

07.10.2013 16:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Waterfox to bazująca na kodzie Firefoksa przeglądarka internetowa, przygotowana i skompilowana specjalnie z myślą o 64-bitowych edycjach systemu Windows. Zastosowano w niej szereg zabiegów optymalizacyjnych i jak potwierdza wiele testów pracuje ona znacznie wydajniej od swojego popularnego protoplasty.

Obraz

Waterfox to nic innego jak przeglądarka Firefox dostosowana dla architektury 64-bitowej. Bazuje ona na silniku renderującym Gecko, który w dużym stopniu obsługuje rekomendacje W3C, jak również te dopiero opracowywane związane z HTML5 i CSS3. Oferuje ona identyczną funkcjonalność co Firefox, obejmującą m.in. mechanizm przeglądania w kartach, blokowania wyskakujących okienek, wbudowany menedżer pobierania, obsługę minimotywów wizualnych oraz kilka przydatnych webmasterom narzędzi.

W najnowszej wersji Waterfox 24 poprawiono wydajność silnika JavaScriptu, dodano rozpoznawanie aplikacji jako niezależnej przeglądarki dzięki wpisowi w treść user agenta oraz przestawiono domyślną wyszukiwarkę treści z Google na usługę StartPage. Waterfox cały czas korzysta z mechanizmu wyszukiwarki z Mountain View, a dzięki usłudze StartPage wszystkie prywatne informacje, do których może mieć dostęp NSA, nie są wysyłane w świat. Wszystkich zainteresowanych zachęcam do testowania i aktualizacji programu do najnowszej wersji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)