We wrześniu koronka Apple Watcha zmierzy się z pierścieniem Samsunga

We wrześniu koronka Apple Watcha zmierzy się z pierścieniem Samsunga

13.05.2015 15:40, aktual.: 13.05.2015 16:12

We wrześniu zobaczymy odpowiedź Samsunga na Apple Watcha. Nadchodzący smartzegarek Koreańczyków zaoferuje metalową, okrągłą tarczę. Natomiast po systemie będziemy poruszać się za pomocą fizycznego pierścienia. Właśnie dowiedzieliśmy się specyfikacji zegarka, a także poznaliśmy wygląd przykładowych aplikacji.

Znaczną większość smartwatchy obsługujemy za pomocą dotykowego wyświetlacza, czasami wspomagając się fizycznym przyciskiem. Interesujące rozwiązanie przygotowało Apple w swoim zegarku. Otrzymaliśmy umieszczoną na boku koronkę, które pozwala między innymi na przesuwanie listy czy oddalanie/przybliżanie danego elementu. Jednak ze względu na niewielkie wymiary koronki korzystanie z niej może być niewygodne.

Obraz

Na Sammobile pojawiły się informacje o udostępnionej przez Samsunga dokumentacji SDK nowego smartzegarka. Dotyczą one modelu z okrągłą kopertą, o którym plotki krążą od dłuższego czasu. Oprócz samej dokumentacji pojawiły się obrazki przedstawiające przykładowe aplikacje, a także poznaliśmy część specyfikacji. Zacznijmy od początku, a wiec nadchodzący smartwatch Samsunga ma oferować wysoką jakość wykonania, a to za sprawą zastosowania metalowej koperty. Zegarek będzie posiadał 1,18-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 360 x 360, a więc zagęszczenie pikseli wyniesie 305 ppi. We wnętrzu znajdzie się akcelerometr, żyroskop, monitor rytmu serca i czujnik ciśnienia. Dodatkowo otrzymamy WiFi, GPS i łączność z siecią komórkową. Wszystko wskazuje, że zegarek podobnie jak Gear S, będzie mógł działać samodzielnie, bez potrzeby parowania ze smartfonem. Całość będzie działała pod kontrolą autorskiego systemu operacyjnego Tizen, którego spotkamy na poprzednich zegarkach Samsunga.

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia, mówiące że zegarek będziemy obsługiwać za pomocą fizycznego pierścienia. Posłuży on do przewijania list, poruszania się pomiędzy ekranami, powiększenia i pomniejszania zdjęć, a także chociażby do zmiany głośności czy innych ustawień. Oczywiście południowokoreańska firma nie rezygnuje z dotykowego wyświetlacza, fizyczny pierścień ma być jego uzupełnieniem, pozwalającym na szybsze i wygodniejsze poruszanie się po interfejsie. Fizyczny pierścień od Samsunga wydaje się być rozwiązaniem wygodniejszym od niewielkiej koronki Apple Watcha. Jest on większy, łatwiej będzie go chwycić, zwłaszcza podczas aktywności fizycznej. Dodatkowo może okazać się bardziej intuicyjnym.

Obraz

Nowego smartwatcha Samsunga powinniśmy zobaczyć już niebawem. Prawdopodobnie zostanie zaprezentowany już na początku września na targach IFA. Wówczas Samsung powinien zaprezentować również fablet Galaxy Note 5, a więc może być naprawdę ciekawie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)