WhatsApp będzie bezpieczniejszy – pozwoli szyfrować kopie zapasowe na Dysku Google

WhatsApp będzie bezpieczniejszy – pozwoli szyfrować kopie zapasowe na Dysku Google

WhatsApp pozwoli szyfrować backup na Dysku, fot. Oskar Ziomek
WhatsApp pozwoli szyfrować backup na Dysku, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
03.03.2020 09:30

WhatsApp na Androida będzie wkrótce bardziej bezpieczny, przynajmniej w kontekście przechowywania kopii zapasowych konwersacji. Z najnowszej wersji beta WhatsAppa wynika bowiem, że trwają prace nad wdrożeniem szyfrowania backupów wysyłanych na Dysk Google.

Dzięki tego rodzaju kopiom zapasowym, użytkownicy mogą zachować historię swoich rozmów, mimo utraty smartfonu lub podczas jego zmiany. O pracach nad opcją zabezpieczenia hasłem kopii zapasowych na Dysku Google informuje WABetaInfo.

Na razie nie są znane żadne szczegóły, jednak zakłada się, że szyfrowanie będzie jedną z nowości, która trafi do stabilnego WhatsAppa w najbliższym czasie. O konkretnej dacie trudno mówić, szczególnie gdy ma się na uwadze tempo wdrażania ciemnego motywu aplikacji. Ten proces z jakichś przyczyn trwa już od 2018 roku i wciąż się nie zakończył.

Jak wynika z bieżących informacji, szyfrowane kopie zapasowe WhatsAppa na Dysku Google będą zabezpieczane hasłem użytkownika, które będzie można zdefiniować z poziomu ustawień. Bez zmian mają natomiast pozostać inne opcje dotyczące backupów, w tym możliwość ich automatycznego wykonywania z różną częstotliwością.

Dodatkowo należy zauważyć, że na tę chwilę informacje o szyfrowanych kopiach zapasowych dotyczą tylko WhatsAppa na Androida. Trudno w tym momencie stwierdzić, czy wynika to wyłącznie z wczesnego etapu implementacji, czy też (przynajmniej początkowo) nowość ta nie będzie dostępna na iOS-ie. Wątpliwości zostaną najpewniej rozwiane przez kolejne wersje testowe.

WhatsApp na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)