WhatsApp będzie chroniony hasłem, aby zwiększyć bezpieczeństwo

WhatsApp będzie chroniony hasłem, aby zwiększyć bezpieczeństwo

23.09.2016 16:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cieszący się ogromną popularnością WhatsApp ma otrzymać dodatkowe opcje zabezpieczające. Komunikator ma bowiem zaoferować ochronę w wykorzystaniem hasła składającego się z cyfr.

Facebook po wchłonięciu WhatsAppa nie zamierza kończyć z rozwojem aplikacji, przenosząc pożądane funkcje do Messengera. Komunikator nadal jest rozwijany i dzięki swoim cechom, jak chociażby działanie bez konieczności zakładania konta (powiązanie z numerem telefonu), ma naprawdę spore grono odbiorców. Dla wielu z nich ważną rolę odgrywa prywatność i bezpieczeństwo, które to niebawem mają wkroczyć na wyższy poziom.

Podczas tłumaczenia aplikacji z języka angielskiego na niderlandzki, zauważone zostały nowe zwroty. W aplikacji pojawiły się następujące hasła: Wprowadź aktualny 6-cyfrowy kod dostępu oraz Kody nie są identyczne. Spróbuj ponownie. Dodatkowo jeden ze zwrotów każe podać adres e-mail by odzyskać dostęp do konta. Wspomniane zdania sugerują, że do aplikacji trafi dodatkowe zabezpieczenie.

Obraz

Co ciekawe, podawanie adresu e-mail miałoby być opcjonalne. Miałby on być wykorzystywane wyłącznie do przywrócenia dostępu do konta. Skoro więc nie będziemy musieli podawać e-maila by odzyskać dostęp, to twórcy powinni zaoferować inną opcję, by nagle wielu użytkowników nie zostało z zablokowanym kontem.

Nie wiemy jeszcze czy funkcja 6-cyfrowego hasła będzie opcjonalna czy obowiązkowa. Dodatkowo, na oficjalne informacje musimy poczekać, nie mamy potwierdzenia, czy i kiedy dodatkowe zabezpieczenia zostaną wprowadzone.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)