WhatsApp będzie chroniony hasłem, aby zwiększyć bezpieczeństwo

WhatsApp będzie chroniony hasłem, aby zwiększyć bezpieczeństwo23.09.2016 16:30
WhatsApp będzie chroniony hasłem, aby zwiększyć bezpieczeństwo

Cieszący się ogromną popularnością WhatsApp ma otrzymać dodatkowe opcje zabezpieczające. Komunikator ma bowiem zaoferować ochronę w wykorzystaniem hasła składającego się z cyfr.

Facebook po wchłonięciu WhatsAppa nie zamierza kończyć z rozwojem aplikacji, przenosząc pożądane funkcje do Messengera. Komunikator nadal jest rozwijany i dzięki swoim cechom, jak chociażby działanie bez konieczności zakładania konta (powiązanie z numerem telefonu), ma naprawdę spore grono odbiorców. Dla wielu z nich ważną rolę odgrywa prywatność i bezpieczeństwo, które to niebawem mają wkroczyć na wyższy poziom.

Podczas tłumaczenia aplikacji z języka angielskiego na niderlandzki, zauważone zostały nowe zwroty. W aplikacji pojawiły się następujące hasła: Wprowadź aktualny 6-cyfrowy kod dostępu oraz Kody nie są identyczne. Spróbuj ponownie. Dodatkowo jeden ze zwrotów każe podać adres e-mail by odzyskać dostęp do konta. Wspomniane zdania sugerują, że do aplikacji trafi dodatkowe zabezpieczenie.

350188699566565313

Co ciekawe, podawanie adresu e-mail miałoby być opcjonalne. Miałby on być wykorzystywane wyłącznie do przywrócenia dostępu do konta. Skoro więc nie będziemy musieli podawać e-maila by odzyskać dostęp, to twórcy powinni zaoferować inną opcję, by nagle wielu użytkowników nie zostało z zablokowanym kontem.

Nie wiemy jeszcze czy funkcja 6-cyfrowego hasła będzie opcjonalna czy obowiązkowa. Dodatkowo, na oficjalne informacje musimy poczekać, nie mamy potwierdzenia, czy i kiedy dodatkowe zabezpieczenia zostaną wprowadzone.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)