WhatsApp dostanie tryb wakacyjny. Zarchiwizowane rozmowy nie będą już przeszkadzać

WhatsApp dostanie tryb wakacyjny. Zarchiwizowane rozmowy nie będą już przeszkadzać

18.10.2018 09:59, aktual.: 18.10.2018 16:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy raport sugeruje nadchodzące zmiany w popularnym komunikatorze WhatsApp. Twórcy aplikacji pracują nad dwiema funkcjami, które mogą odczuwalnie zwiększyć komfort korzystania. Pierwsza wprowadzi tryb wakacyjny, druga umożliwi połączenie WhatsApp'a z profilami w serwisach społecznościowych.

WhatsApp testuje funkcję Vacation Mode (Tryb wakacyjny), która powinna usprawnić zarządzenie zarchiwizowanymi rozmowami. Obecnie jeśli otrzymamy nową wiadomość, to wcześniej zarchiwizowana konwersacja jest automatycznie przenoszona do głównej listy ze wszystkimi rozmowami. Dla sporej części użytkowników jest to działanie niepożądane, które zmusza do ponownej archiwizacji. Rozwiązanie tego problemu przyniesie wspomniany tryb wakacyjny.

Tryb wakacyjny, źródło: wabetainfo.com
Tryb wakacyjny, źródło: wabetainfo.com

Po aktywacji nowego trybu, zarchiwizowane wiadomości nie będą automatycznie przenoszone do głównego ekranu z listą konwersacji. Dzięki temu łatwiej unikniemy rozmów, w których nie chcemy uczestniczyć bez konieczności blokowania konkretnej osoby czy też opuszczania konwersacji grupowej.

Kolejna testowana nowość Linked Accounts (Łączenie kont), jak sama nazwa wskazuje, pozwoli połączyć profil WhatsApp'a z innymi kontami. Będzie można dodać konto na Instagramie czy Facebooku. Obecnie testowana jest komunikatorze WhatsApp Business, ale niewykluczone, że trafi także do podstawowej wersji aplikacji. Funkcja umożliwi łatwiejsze odzyskanie hasła do podłączonych serwisów i pozwoli również na automatyczną aktualizacje statusu na Instagramie.

Łączenie kont, źródło: wabetainfo.com
Łączenie kont, źródło: wabetainfo.com

Obie nowości są w fazie testów. Jednakże jeśli nie pojawią się żadne problemy, to niebawem powinny zostać udostępnione wszystkim użytkownikom. Warto zaznaczyć, że to kolejne funkcje, które powinny przełożyć się na większy komfort korzystania z komunikatora. WhatsApp ma bowiem otrzymać także tryb ciemny czy możliwość jednoczesnego rozmawiania i oglądania wideo.

Najnowsze wydanie WhatsAppa znajdziecie w naszym katalogu aplikacji. Komunikator w wersji mobilnej dostępny jest na Androida i iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)